Českou extraligu čeká ve finále jihomoravské derby!

Díky včerejší výhře Komety Brno nad Spartou se česká nejvyšší hokejová soutěž dočká po dlouhých patnácti letech moravského finále. Tehdy v něm figuroval stejně jako letos Zlín, který však neuhrál ani zápas a Vstetínu podlehl poměrem 0:3 na utkání. Letos bude mít finále mnohem větší náboj díky tomu, že půjde o jihomoravské derby, které je vyhrocené i v běžných zápasech sezóny.

Zatímco Zlín dokázal porazit Třinec poměrem 4:2 na zápasy, tak Brno prošlo přes Spartu až v rozhodujícím sedmém duelu. V tom měl přitom blíže k postupu pražský celek, který vedl 2:0 a následně 3:1. Dva úvodní góly navíc vstřelili v rozmezí sedmi sekund sparťanští hokejisté Pech s Buchtelem.

Brno však v obou případech dokázalo snížit na rozdíl jediné branky a velice vydařenou druhou třetinou, kterou vyhrálo 3:0, otočilo průběh zápasu ve svůj prospěch. Utkání sice zdramatizoval na začátku třetí třetiny Polášek, který snížil na 4:5, ale brněnští hokejisté svůj náskok již nepustili a po výhře 5:4 slaví po dvouleté pauze postup do finále. Kometa tak ukázala, že na Spartu ve vyřazovacích bojích umí, neboť právě před dvěma lety jí vyřadila ve čtvrtfinále.

Tato finálová série bude mít kromě toho, že se jedná o derby, ještě jedno specifikum. Střetnou se totiž poražení finalisté z posledních dvou ročníků. Zatímco v roce 2012 nestačilo Brno na Pardubice, tak v loni pro změnu Zlín podlehl Plzni, která na jeho úkor slavila historické prvenství.

První dva zápasy se odehrají v dnech 17. a 18. 4 ve Zlíně. 21. a 22. 4 se poté přesune série do Brna.