České juniorky dosáhly na skvělý úspěch

České reprezentantky do osmnácti let dosáhly na skvělý úspěch a to když v zápase o třetí místo porazily Rusky, díky čemuž dokázaly vybojovat bronzové medaile. Tento úspěch lze považovat za jeden z největších v rámci ženského hokeje.

České hokejistky musely podstoupit velice těžké zápasy hned od počátku turnaje, neboť již v základní skupině narazily na výběry Finska, Kanady a Japonska. V té nakonec vyhrály dva ze tří zápasů, když nakonec nestačily pouze na velice silnou Kanadu.

To znamenalo postup do čvrtfinále, ve kterém se utkaly proti Švédkám. Ač byly Seveřanky silnějším soupeřem, tak Češky předvedly skvělý bojovný výkon a Švédky herně jasně předčily. Nakonec zvítězily 3:0 a postoupily i do semifinále, ve kterém se utkaly se Spojenými státy americkými.

Proti Američankám dlouho držely krok, jenže kvality obou týmů se nakonec ukázaly a Amerika rozhodla o svém vítězství dvěma góly během třetí třetiny. Každopádně po prohře je čekal souboj o třetí místo, ve kterém přišla další senzace ze strany českých reprezentantek.

V boji o bronz předvedly české hokejistky opět velice bojovný a aktivní výkon, který jim zajistil vítězství. V zápase padl sice pouze jeden, ale za to velice důležitý, gól. Ten měla na své hokejce Aneta Tejralová, která tak svým přesným zásahem ze samého konce druhé třetiny vstřelila jediný gól zápasu.

Ve finále poté byla jasně lepší Kanada, která své soupeřky ze Spojených států porazila jednoznačně 5:1.

Česká republika 1:0 Rusko (0:0, 1:0, 0:0)

Česko U18: Peslarová (Zechovská) – Tejralová (C), Kolowratová, Pelikánová, Zíková, Zedníková, Brotánková, Bartošová, Holá – Lédlová, Lásková, Přibylová – Bukolská, Vanišová, Vopravilová – Walicová, Mašková, Forejtová – Patočková, Pátková, Topolská.

 Rusko U18: Tarakanová (Morozovová) – Pirogovová, Seredinová, Batalovová, Čistjakovová, Ganejevová, Bodrikovová, Mamacašviliová, Těreškinová – Rachimovová, Šochinová (C), Štarjovová – Kanajevová, Nerjuevová, Korotkichová – Kadirovová, Verchovcevová, Mjullerová – Vodopjanovová, Timofejevová, Bolgarevová.

 

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>