Ilustrační foto, autor Ivanmik

Česká osmnáctka na MS porazila domácí Finy

V dalším zápase na mistrovství světa hráčů do 18 let čekali na české mladíky hokejisté Finska. Češi měli zápas slibně rozehraný a dvě minuty před koncem šli podruhé do vedení, ale náskok neudrželi. Rozhodnutí přinesly až nájezdy. V nich český tým uspěl dvakrát a po brankách Vrány a Pastrňáka získal druhý bod.

Český tým byl po většinu času v úvodní třetině lepším týmem a vytvořil si několik slibných příležitostí. Do té největší se dostal Jiří Černoch, který sám před finským brankářem neproměnil. Finsko se za prvních dvacet minut do větší šance nedostalo a tak stav zůstal bez branek.

Jako první udeřili Finové, kteří se na konci 24. minuty dostali do vedení. Kalapudas vystřelil od pravého mantinelu, Vaněček neudržel jeho střelu a kotouč mu propadl do sítě. Český tým se prosadil krátce po polovině zápasu a hned dvakrát.

Vrána vystihl chybnou rozehrávku obránců Finska, najel s kotoučem mezi kruhy a přesně pod horní růžek zakončil. Po necelé minutě už Češi vedli. Chlapík výborně napadal ve třetině Finska, poté poslal puk na Smejkala, který neměl problém prostřelit rozhozeného Kahkonena.

Jednobrankový náskok vydržel mladým reprezentantům do 49. minuty. Rantanen výborně napadal za brankou českého týmu, kotouč posunul mezi kruhy, kde číhal Lammikko, jenž prostřelil českého brankáře.

Obrovskou chybu v rozehrávce Finska využil dvě minuty před závěrečnou sirénou Karabáček a střelou od modré prostřelil finského golmana. Na tuto trefu hokejisté Suomi dokázali velmi rychle zareagovat. Po pěkné kombinaci se o vyrovnání postaral Niku. Zápas nakonec dospěl do prodloužení, do kterého si Češi přinesli přesilovou hru. Tu ale využít nedokázali a rozhodnutí přinesly až samostatné nájezdy.

V nich český tým uspěl dvakrát a po brankách Vrány a Pastrňáka získal druhý bod. Finové nedokázali proměnit ani jeden ze dvou nájezdů.

Finsko – Česko 3:4 po sam. náj. (0:0, 1:2, 2:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 24. Kalapudas, 49. Lammikko (Rantanen),  59. Niku (Kalapudas, Aho)  – 32. Vrána (Kaše), 33. Smejkal (Chlapík, Veselý), 58. Karabáček, rozh. nájezd Vrána. Rozhodčí: Miller (USA), Nicholson (CAN) – Lazarev (RUS), Ponomarjow (GER). Diváci: 3575

Finsko U18: Kahkonen – Niku, Keskitalo, Parikka, Moberg, Tuulola, Rouhiainen – Honkanen, Kapanen, Kiviranta – Lamsa, Rantanen, Lammikko – Aho, Hopponen, Kalapudas – A. Makinen, Kauppinen, M. Makinen

Česko U18: Vaněček – Pyrochta, Mašín, Rašner, Havlín, Mikliš, Zbořil, Ščotka – Kaše, Vrána, Špaček – Pastrňák, Karabáček, Zacha – Veselý, Smejkal, Chlapík – Vopelka, Kuťák, Ordoš – Černoch

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>