Češi na MS obsadili čtvrté místo

Čeští hokejisté prohráli na MS se Švédy duel o bronzové medaile a po porážce 0:3 skončili čtvrtí. Poslední hrací víkend se jim tedy příliš nevydařil. když ve dvou zápasech nedali ani jednu branku.

Švédové šli brzy do vedení

Český tým vstoupil do utkání, stejně jako odehrál včerejší duel proti Finům. Švédové hráli takticky velmi dobře a už v polovině páté minuty se dostali do vedení. Lindström přihrával zpoza branky na před brankovištěm stojícího Möllera, ale přihrávka našla hůl Zámorského od které se odrazila za záda bezmocného brankáře Saláka.

Češi se snažili o rychlou odpověď, ale dorážka Jágra ani Sobotkova střela přesný cíl nenašla. Čtyři minuty před přestávku se Švédové dočkali druhé trefy. Po krásné kombinaci čtvrté formace zakončoval do poloodkryté branky Hjalmarsson, který se na turnaji prosadil poprvé.

Ve druhé třetině zvonily jen tyčky

Do druhého dějství vstoupil český celek aktivněji a vynutil si v jejím úvodu dvě přesilové hry. Ani v jednom případě se však nedokázal střelecky prosadit. V polovině utkání Češi vyrazili do přečíslení čtyř proti třem a Sobotka nastřelil jen tyč.

V další šanci našel Zámorský před prázdnou brankou Jágra, který minul. Brankovou konstrukci po nahrávce Kováře orazítkoval Vondrka, jenž nastřelil břevno. Tyčka zvonila také na druhé straně. Möller si našel pozici pro střelu hned po buly a ranou z první trefil konstrukci Salákovy branky. Češi se zlepšovali, ale góly stále nepřicházel.

České šance pochytal skvělý Nilsson

Šanci na zvýšení švédského náskoku odmítl ve třetí části Nyquist. Ten projel českou obranou, ala Salák jeho bekhendovou kličku vystihl. Na druhé straně zakončoval po Hertlově střele Rolinek, ale Nilsson zůstal stále nepřekonán.

Češi se v útoku snažili a hnali se za kontaktní brankou, ale udeřilo na druhé straně. Hokejisté Tre Kronor ujeli do rychlého brejku a Backlund vyřešil celou situaci střelou pod Salákovu vyrážečku.

Českému týmu se nepovedlo v Minsk Aréně ve dvou zápasech vstřelit ani jeden gól a MS zakončil na čtvrtém místě. Švédové sice zlato neobhájili, ale vybojovali bronzové medaile.

Švédsko – Česko 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Lindström (Andersen, Möller), 16. Hjalmarsson (Danielsson, Ekholm), 49. Backlund (Gustafsson, Lindström)
Vyloučení: 7-5