Zápas mezi Lvem a Donbassem trval přes dvě hodiny

Semifinálové série v Kontinentální hokejové lize jsou v plném proudu. Zatímco na Západě se hrály již druhá utkání, tak na Východě teprve první. Jedno však měly dnešní zápasy společné a to, že se ani v jednom případě nerozhodlo o vítězi v základní hrací době. Nejdelší zápas se odehrál mezi Lvem Praha a Donbassem, který trval dvě hodiny a šest minut.

Ufa otočila s Astanou

V zápase mezi Astanou a Ufou vedla již od třetí minuty domácí Astana a to po brance Lundina. Ve druhém dějství však srovnal Makarov a na začátku třetí třetiny poslal hostující tým do vedení Kajgorodov. Za domácí však tři a půl minuty před koncem zápasu srovnával Antropov a utkání tak muselo rozhodnout až prodloužení. V tom se hned ve druhé minutě prosadil Filatov, který zajistil Ufě první bod.

Branky a nahrávky: 3. Lundin (Bochenski, Gavrilin), 57. Antropov (Semjonov) – 34. Makarov (Kolcov, Hartikainen), 43. Kajgorodov (Kolcov, Pihlström), 62. Filatov

Magnitogorsk neudržel dvougólové vedení, nakonec však stejně vyhrál

Magnitogorsk vedl ve svém utkání ještě devět minut před koncem 2:0, když se o branky na jeho straně postarali Kovář se Zaripovovem. Jenže Novosibirsk dokázal během pouhých dvou minut srovnat a zajistit si tak alespoň prodloužení. To trvalo přesně šest minut a devětadvacet sekund, když po asistenci Kováře vstřelil vítězný gól Mozjakin.

Branky a nahrávky: 7. Kovář (Mozjakin), 42. Zaripov (Mozjakin), 67. Mozjakin (Kovář) – 52. Alexejev, 53. Lekomcev (Enlund)

Petrohrad dlouho vedl, ale na zisk druhého bodu to nestačilo

Zápas Petrohradu s Jaroslavlí měli dlouhou dobu pod kontrolou domácí, kteří však ale po prodloužení prohráli. CKA nejprve musela, již od třetí minuty zápasu, dotahovat ztrátu jedné branky. To se jí však podařilo ještě v první třetině, když se o vyrovnání postaral Červenka. Hned z kraje třetiny druhé dokonce poslal Petrohrad do vedení Kablukov, jenže na jeho střelu následně dokázal o pár chvil později zareagovat Konkov. Ten se prosadil v přesilové hře.

Vyrovnaný stav ovšem dlouho nevydržel, neboť po pouhých dvou minutách poslal Petrohrad opět do vedení Kovalchuk a v polovině zápasu vstřelil svůj druhý gól Červenka, který zvýšil již na 4:2. To však bylo z gólového představení domácích vše a následně naopak úřadovali hosté. V 52. minutě nejprve snížil Kronwall a minutu před koncem vyrovnal Apalkov.

V následném prodloužení měli více ze hry domácí, ti však svou převahu nedokázali využít. Tím dali příležitost ke vstřelení rozhodujícího gólu hostům. Této nabízené šance využil Kartayev, který v jedenácté minutě prodloužení rozhodl a vyrovnal tak stav série na 1:1.

Branky a nahrávky: 20. Červenka (Martensson, Thoresen), 22. Kablukov (Ponikarovskij, Kovalčuk), 27. Kovalčuk (Dallman, Kablukov), 31. Červenka (Chafizullin, Thoresen) – 2. Konkov (Galimov, Kartajev), 25. Konkov (Platt, Gorochov), 53. Kronwall (Galimov), 59. Apalkov (Kronwall, Plotnikov), 71. Kartajev (Kronwall)

Mezi Lvem a Donbassem rozhodovalo až .. prodloužení

Ve druhém zápase mezi Lvem Praha a Donbassem Doněck to byli právě hosté, kteří šli jako první do vedení. Tak se stalo již v páté minutě po gólu Dadonova. Jenže ještě v první třetině dokázal dvěma přesnými trefami v rozmezí jedné a půl minuty otočit Vrána, který se v obou případech prosadil při přesilové hře.

Taktéž v početní převaze však ve druhém dějství utkání vyrovnal Belukhin. Každopádně radost nevydržela hostujícím hráčům dlouho, neboť uběhlo pouhých 21 vteřin a Lev již opět vedl. A to když třetí gól českého týmu vstřelil Cingel.

Donbass si ovšem vydobyl prodloužení, neboť necelých šest minut do konce základní hrací doby vyrovnal na 3:3 Yakutsenya.

O vítězi druhého vzájemného zápasu v rámci semifinále tedy muselo nakonec rozhodovat až prodloužení. To nakonec trvalo tak dlouho, že tyto dva týmy hrály více než dva zápasy. O vítězství Donbassu nakonec rozhodl až v 66. minutě nastaveného času Belukhin, který vystřelil pro svůj tým vyrovnání semifinálové série na 1:1.

Branky a nahrávky: 18. Vrána (Oystrick, Mäenpää), 20. Vrána (Mäenpää), 35. Cingel (Matai) – 5. Dadonov (Fedotěnko, Jakuceňa), 35. Běluchin (Bartulis), 55. Jakuceňa (Dadonov, Běluchin)