Vrba nominoval osmnáctku fotbalistů, nechybí Rosický nebo Čech

Trenér české fotbalové reprezentace Pavel Vrba má za sebou první nominaci na přípravný duel proti Norsku. Neobjevil se v ní žádný nováček, naopak nechybí brankář Petr Čech nebo kapitán Tomáš Rosický.

Nejvíce nominovaných má Sparta, kterou bude zastupovat pět hráčů. Z mistrovské Plzně povolal Vrba jen dva fotbalisty. Z tradičních opor chybí Jaroslav Plašil, jenž v Itálii nedostává tolik prostoru nebo Petr Jiráček z Hamburku. Kvůli zranění jsou mimo Tomáš Sivok a útočník Libor Kozák.

Po delší době se do kádru vrací Adam Hloušek, působící v Norimberku. „Má v klubu tak silnou pozici, jako málo našich hráčů v bundeslize. Jeho výhodou je navíc jeho univerzálnost, může hrát jak levého záložníka, tak i obránce,” připomněl Vrba.

V nominaci je také Ladislav Krejčí ze Sparty. Ten se ale v pondělní dohrávce s Brnem zranil, nyní se bude čekat na další vyšetření.

Utkání s Norskem se bude hrát v Edenu 5. března.

Nominace

Brankáři

Petr Čech (Chelsea), Tomáš Vaclík (Sparta)

Obránci

František Rajtoral (Hannover), Theodor Gebre Selassie (Brémy), Marek Suchý (Basilej), Ondřej Mazuch (Dněpropetrovsk), David Limberský (Plzeň), Michal Kadlec (Fenerbahce)

Záložníci

Tomáš Rosický (Arsenal), Tomáš Hübschman (Šachtar Doněck), Vladimír Darida (Freiburg), Bořek Dočkal (Sparta), Josef Hušbauer (Sparta), Adam Hloušek (Norimberk), Ladislav Krejčí (Sparta), Daniel Kolář (Plzeň)

Útočníci

David Lafata (Sparta), Matěj Vydra (West Bromwich)

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>