Ve šlágru 31. kola Serie A se radovala Neapol na úkor Juventusu

Na nedělní večer byl přichystán fotbalový zážitek v podobě zápasu Neapole s Juventusem, neboli dvou týmů, které se nacházejí na špičce italské nejvyšší soutěže. Nakonec to byla právě domácí Neapol, která dokázala zvítězit a díky tříbodovému zisku z tohoto těžké zápasu získala opět o něco větší náskok na třetím místě, neboť čtvrtá Fiorentina uhrála pouze bezbrankovou remízu se Sampdorií.

Juventus však v tomto utkání nehrál tak jako obvykle a Neapol byla výrazně lepší. Nakonec zaslouženě vyhrála a to i přesto, že jí sudí neuznal jeden gól ze začátku utkání, který vstřelil Marek Hamšík, jenže z ofsajdové pozice.

Neapol však i po tomto nezdaru pokračovala ve vysokém tempu a ve svém tlaku nepovolovala ba právě naopak, postupem první půle jej ještě zvyšovala. Každopádně proti střelcům domácího celku stál Buffon, který několikrát zamezil vstřelení vedoucí branky. Nakonec však i on kapituloval a to ve 37. minutě. Insigne našel Callejóna a ten již prolomil střelecký zmar Neapole v tomto utkání.

Staré dámě poté nepomohla ani poločasová pauza a i ve druhé půli byla Neapol lepším týmem, který hrál velice aktivně a s chutí, což se o svěřencích trenéra Conteho říct nedalo. Snad jediným hráčem, který by zasloužil z řad Juventusu pochvalu, byl gólman Buffon kterému mohli spoluhráči děkovat, že dlouho prohrávali pouze o jediný gól. Tato legenda mezi třemi tyčemi totiž pochytala hned několik tutovek.

Juventus začal hrozit až ke konci druhé půle, kdy už však bylo pozdě a naopak, v 81. minutě inkasoval ještě jednou. O druhou branku utkání se postaral Mertens, který vyslal nekompromisní střelu přímo k tyči a upravil tak na 2:0.

I přestože fotbalisté Juventusu prohráli, tak se s nimi jejich pozice na čele tabulky nijak neotřese, neboť před AS mají stále náskok jedenácti bodů. To Neapoli výhra velice pomohla. Nyní má již téměř jisté třetí místo a to z toho důvodu, že má o dvanáct bodů více než čtvrtá Fiorentina.

Neapol 2:0 (1:0) Juventus

Branky: 37. José Callejón, 81. Dries Mertens