V Seville musely rozhodovat penalty, Plzeň i přes výhru nepostoupila

V osmifinále Evropské ligy na sebe mimo jiné narazily také týmy Betisu a FC Sevilly. Z prvního vzájemného střetnutí si Betis přinesl dvougólový náskok, ten však dokázali hráči soupeřova týmu vymazat a vydobýt si prodloužení. V něm sice gól nepadl, ale v následných penaltách rozhodli o svém postupu.

Pro české diváky bylo ale zřejmě nejlákavější sledovat duel Plzně s Lyonem. Západočeši sice dokázali otočit průběh utkání a nakonec zvítězili 2:1, ovšem to jim k postupu nestačilo. Ve druhé půli navíc měli výhodu pokutového kopu a lze jen hádat, jak by utkání nakonec dopadlo, kdyby jej Tecl proměnil.

Horko bylo i v Salzburgu. A to doslova. Tento zápas musel být totiž přerušen, neboť fanoušci hostující Basileje se ve své podpoře rozvášnili více, než by delegát UEFA snesl. Právě se švýcarským celkem se to poté nevyvíjelo ani příliš dobře. Nejprve byl vyloučen Suchý a následně Basilej inkasovala. I v deseti hráčích však dokázali její hráči stav utkání otočit a nakonec si vydobýt postup.

Velice zajímavé utkání se poté odehrálo v Itálii, konkrétně na stadionu Artemio Franchi. Tam Fiorentina přivítala Juventus, přičemž oba kluby šli do zápasu za vyrovnané situace. V první půli byly lepší Fialky, které se ovšem prosadit nedokázaly. Ve druhé části zápasu zase spíše diktoval tempo hry Juventus. A ten také postoupil. Stalo se tak díky Pirlovi, který zahrál krásný přímý kop a vstřelil jediný gól utkání.

I zápas třetího italského týmu, Neapole nabídl poměrně zajímavý vývoj. Ta nejprve vedla 1:0, což znamenalo, že by se zápas přesunul do prodloužení. Jenže Porto dokázalo zápas otočit a rozhodlo tak o svém postupu mezi nejlepších osm týmů. Hráči Neapole již poté v nastavení pouze symbolicky vyrovnali a s Evropskou ligou se tak nerozloučili porážkou.