Ilustrační foto, autor Pavel Jiřík st.

Tak přeci jenom. Kadlec opouští Spartu a míří do bundesligového Frankfurtu

Na nedělní tiskové konferenci potvrdilo vedení pražského klubu společně s Václavem Kadlecem, že jejich největší talent míří do Eintrachtu Frankfurt. Do německého celku přestupuje za zhruba 80 až 100 miliónů korun. Ve Frankfurtu by měl v pondělí podepsat čtyřletou smlouvu.

Jednadvacetiletý útočník se konečně dočkal vytouženého přestupu a nyní se bude snažit společně se svým novým týmem zvednout ze dna tabulky. Eintracht totiž zatím nezískal po dvou kolech Bundesligy ani bod.

Do Německa odcestoval hned po tiskové konferenci, aby v pondělí doladil s vedením Frankfurtu detaily ve smlouvě a mohl podepsat na čtyři roky. Klubové představenstvo Sparty nechce upřesnit přestupovou částku, ale podle odhadů by to mělo být okolo 80 až 100 milióny korun. “Tohle zásadně neděláme,” odvětil Jakub Otava.

“Ale můžu říct, že podmínky smlouvy jsou velmi dobré, Frankfurt splnil naše požadavky. Ta suma se bude odvíjet i od toho, jak se bude Vaškovi dařit, a dostaneme podíl také z případného dalšího transferu.” doplnil.

“Eintracht byl v jednání vytrvalý a neustále svou nabídku navyšoval. Už jen to, že můžete udělat obchod s klubem z německé ligy, se řešit musí. Je to vždy otázka kompromisu. Nejde ani tak o peníze, ale také o to, že chceme Vaškovi pomoct v jeho dalším sportovním růstu,” tvrdí Otava.

Talentovaný útočník odehrál v Gambrinus lize dohromady 111 zápasů, ve kterých vstřelil 32 branek. Nedávno sice prodloužil ve Spartě do roku 2016, to ale bylo ze strany Kadlece a jeho agenta jen vstřícné gesto, aby například příští rok neodešel z Letné úplně zadarmo. Pražský klub mocně usiloval o setrvání Václava Kadlece na Letné alespoň o jeden rok, to se jim ale nepovedlo. “Ale bránili jsme se tomu do posledních chvíle, k přestupu jsme svolili až před několika dny, kdy nás zlomil Vaškův agent Pavel Paska,” vyprávěl Otava.

Kadlecův agent Paska na závěr tiskové konference dodal: “Majitel Sparty, pan Křetínský, nechtěl Vaška prodat. Ale my jsme se před pěti lety domluvili, že půjde o projekt Kadlec, a ten je hotový. Teď musíme začít s novým projektem patnáctiletého hráče. To Křetínského přesvědčilo.”

 

Ilustrační foto, autor Pavel Jiřík st.

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>