Sparta porazila Jablonec 4:0 a slaví postup do finále

Fotbalisté Sparty šli do zápasu s Jabloncem s tím, že musí vstřelit alespoň dva góly a žádný neinkasovat. Tyto plány se jim povedlo dvojnásobně převýšit a po jednoznačné výhře postoupili do finále Poháru České pošty.

Letenský celek vstoupil do zápasu hraném na domácí půdě aktivněji, ale na úvodní trefu zápasu si musel počkat bez jedné minuty půl hodinu hry, po jejímž uplynutí se prosadil Kadeřábek. Ten se dostal nikým nehlídán k odražnému míči po Dočkalově střele. K míči se jako první sice dostal Beneš, ale ten podklouzl a sparťanský bek již neměl příliš problému dopravit míč do sítě.

O pár minut se prosadil i druhý krajní obránce, který také dokázal využít chyby jabloneckých hráčů, tentokrát samotného brankáře Špita. Ten si totiž šel pro míč letící z rohového kopu, ale neudržel jej, kulatý nesmysl propadl až na zadní tyč a ze které jej do odkryté svatyně poslal Hybš, jenž v sestavě nahradil Costu.

Za stavu 2:0 byla postupujícím Sparta a jablonečtí museli nutně vstřelit alespoň jeden gól. To se jim však nepodařilo a naopak inkasovali potřetí. Hušbauer napřáhl ze střední vzdálenosti a jeho střelu mířící doprostřed brány ještě mírně ztečoval jeden z bránicích hráčů a změnil tak směr letu míče, který zapadl k tyči. Následně upravil na konečných 4:0 Vácha, který dokázal obejít dva bránicí stopery a krásnou technickou střelou obhodit gólmana Špita.

Jablonečtí mohli ke konci zápasu ještě snížit na výsledek, který by znamenal jejich postup, jenže to by Novák nejprve nesměl orazítkovat břevno a Čížek pro změnu tyč.

Sparta 4:0 Jablonec (výsledek první zápasu 1:3, postupuje Sparta)

Góly: 29. Kadeřábek, 35. Hybš, 55. Hušbauer, 60. Vácha