Souhrn La Ligy: Barca prohrála, Real se osamostatnil na prvním místě

Fotbalisté Barcelony nedokázali navázat na úspěch v Lize mistrů a podlehli Realu Sociedad, díky čemuž jim madridské celky odskočili na čele tabulky. Barcelona předvedla velice špatný výkon a za celý zápas si dokázala vytvořit pouze pár šancí, což se jí nakonec vymstilo a padla 3:1.

V první části zápasu diváci příliš aktivního fotbalu neviděli a již to vypadalo na klasický herní styl, který Katalánci praktikují. Jenže proti tomu byli domácí hráči, kteří začali postupně přebírat iniciativu, což se také projevilo na jejich úvodním gólu.

Canales nacentroval balón do vápna, kde se jej od své brány snažil dostat Song. Bohužel pro něj však míč trefil tak, že zamířil přímo za Valdésova záda. Inkasovaná vlastní branka však Barcu nakopla a následně přišlo vyrovnání. Messimu přiťukl před vápnem balón Montoya a argentinský kouzelník vyslal na gólmana Brava nechytatelnou střelu.

Kdo čekal, že po poločasové pauze dojde na obrat Barcelony, tak se mýlil. Zpočátku druhé půle se sice hrál hodně vyrovnaný fotbal a šance byly vidět na obou stranách, ale byli to však domácí, kteří šli podruhé v utkání do vedení.

Bravo založil pohotovým výkopem rychlý brejk, balón se dostal až k Griezmanovi, na jehož střelu v polovičním skluzu Valdés nestačil. Ten samý hráč byl i u dalšího gólu svého týmu a to když o pět minut později nacentroval balón zapomenutému Zurutuzovi, kterému v zakončení nikdo nebránil a mohl tedy s klidem překonat gólmana Barcelony, čímž upravil na konečných 3:1.

V tomto kole prohrálo i Atlético Madrid a to s Osasunou 0:3. Ztráty těchto dvou týmů tak využil Real Madrid, který se díky výhře nad Elche osamostatnil na prvním místě, na kterém má nyní náskok tří bodů oproti svým dvou konkurentům.

Na čtvrtém až šestém místě, jenž také zajišťují kvalifikaci do evropských pohárů se žádné změny v pořadí, ani v rozdílu bodu nekonaly. Všechny tři týmy, tedy Athletico Bilbao, Villarreal a právě Real Sociedad, tak dokázaly naplno bodovat.

Sedmá Sevilla, která se o toto místo dělí společně s Valencií tak ztrácí na šesté místo stále osm bodů.

Pořadí se neměnilo ani na sestupových pozicích a tak stále platí, že momentálně do druhé ligy padají Valladolid, Vallecano a Betis.

Real Sociead 3:1 Barcelona (1:1)

Góly: 32. vlastní Song, 54. Griezmann, 59. Zurutuza – 36. Messi

Real Sociedad: C. Bravo – Zaldua, Mikel Gonzáles, Iñigo, José Ángel – Zurutuza, Bergara, Elustondo (90+2. Pardo) – Canales (84. Ansotegi), Vela, Griezmann (74. Xabi Prieto)

FC Barcelona: Valdés – Montoya (73. Alexis), Piqué, Bartra, Adriano – Song (61. Cesc), Sergio Busquets, Iniesta – Pedro, Messi, Neymar