Sobota byla černým dnem favoritů

Sobotní hrací den byl nešťastným pro mnoho favoritů napříč celou Evropou. Ať již se jedná o prohru Chelsea na hřišti Crystal Palace, ztrátu Manchesteru City s Arsenalem či například remízy Bayernu a Celticu.

Anglie

V Premier League se zrodila hned dvě překvapení. Jedním a zároveň největším byla zajisté prohra favorizované Chelsea, která díky vlastnímu gólu Johna Terryho podlehla Crystal Palace 0:1. Londýnskému celku tak naděje na zisk titulu pomalu utíká skrze prsty.

Díky tomuto zaváhání se do čela mohl dostat Manchester City, ovšem tento klub nabízené možnosti nevyužil. Na Emirates Stadium sice brzy vedl zásluhou Silvy, jenže ve druhé půli dokázal vyrovnat Flamini, čímž vystřelil Arsenalu alespoň bod. Citizens však stále mají boj o titul ve svých rukou, neboť na první místo ztrácí pouze dva body a k tomu mají o dva odehrané zápasy méně než Chelsea.

Německo

I v Bundeslize se diváci dočkali dvou překvapení. Prvním z nich byla remíza Leverkusen s posledním Braunschweigem. I když nadruhou stranu, zde je na místě otázka, jestli to s ohledem na formu Leverkusenu v posledních měsících, bylo překvapení.

Každopádně nejvíce lidí zajisté zaskočil výsledek v Mnichově, kde místní Bayern po šestigólové přestřelce remizoval s Hoffenheimem 3:3.

Skotsko

Ani skotská nejvyšší soutěž nezůstala pozadu a i zde se zrodilo překvapení, kterým byla remíza Celticu s Ross County. V souboji prvního s devátým šel po čtvrthodině hry překvapivě do vedení hostující celek, ovšem domácí Celtic dokázal ještě v první půli vyrovnat.  Ve zbytku utkání však již poté gól nepadl a tak se tyto týmy rozešly s remízou 1:1.