Sevilla neudržela proti Estorilu těsné vedení a pouze remizovala, Kadlecův Frankfurt si připsal vítězství na hřišti Bordeaux

Ilustrační foto, autor Pavel Jiřík st.Liberecká skupina Evropské ligy zná po předposledním kole prvního postupujícího. FC Sevilla sice doma v poslední minutě přišla o výhru nad Estorilem, ale i remíza 1:1 jí stačí k postupu do vyřazovací fáze.

Sevilla začala dobře a v sedmé minutě ji poslal do vedení francouzský útočník Gameiro tvrdou střelou po Reyesově přihrávce. Favorit ale přes několik slibných šancí vedení nepojistil, což ho nakonec mrzelo. Z ojedinělé akce Estorilu se v poslední minutě zblízka prosadil obránce Rúben. Španělský tým tak v soutěži potřetí za sebou remizoval 1:1 a v závěrečném utkání ve Freiburgu, který dnes zvítězil 2:1 v Liberci, bude ve hře prvenství ve skupině. Před posledním kolem má sevillský tým tříbodový náskok před Slovanem i Freiburgem a v případě konečné bodové rovnosti i lepší pozici v minitabulce než Severočeši.

Jistou účast v jarní části EL měly už po minulém kole Dněpropetrovsk s českými reprezentanty Ondřejem Mazuchem a Janem Laštůvkou, Kazaň, Salcburk, Valencie, Tottenham, Razgrad, Esbjerg a Fiorentina. Známých je tudíž už 18 z 24 postupujících.

Postup si zajistily také Frankfurt s reprezentačním útočníkem Václavem Kadlecem ve skupině F, PAOK Soluň s dalším českým forvardem Tomášem Necidem a Alkmaar ve skupině L, Trabzonspor s Laziem Řím ve skupině J, Lyon s Betisem Sevilla ve skupině I, Machačkala ve skupině K a Genk ve skupině G. Frankfurt výhrou 1:0 v Bordeaux napravil poslední porážku 2:4 na půdě Maccabi Tel Aviv a v soutěži počtvrté vyhrál. V základní sestavě Eintrachtu se gólově neprosadil Kadlec, krátce po jeho vystřídání v 83. minutě ale rozhodl utkání náhradník Lanig.

PAOK potřeboval na hřišti Šachťoru Karaganda uhrát minimálně remízu, ale v Astaně nakonec dvěma góly z druhého poločasu zvítězil. V 54. minutě otevřel skóre vlastní brankou obránce Karagandy Džidič, ve druhé minutě nastavení pojistil náskok hostů bek Kitsiu. Až poté přišel na hřiště v rámci taktického střídání Necid.

Další český forvard Zdeněk Ondrášek musel v dresu Tromsö strpět čtvrtou prohru v EL. Norský tým doma podlehl 0:2 Tottenhamu, který naopak naplno bodoval i v pátém utkání ve skupině K. Branky vstřelili v druhé půle Čauševič do vlastní sítě a Dembélé. Utkání mezi Machačkalou a Šeriffem Tiraspol, které řídil český rozhodčí Libor Kovařík, gólově otevřel v 52. minutě hostující Isa, ale za šest minut za Anži odpověděl Epureanu na konečných 1:1.