Severočeské derby ovládl Liberec, který rivala z Jablonce zdolal 2:0

V dohrávce sedmého kola české nejvyšší soutěže se utkali dva severočeské týmy. Jablonečtí přivítali svého největšího rivala – Liberec, kterému podlehli 0:2.

Jablonečtí chtěli napravit vysokou porážku ze Sevilly, kde místnímu Betisu podlehli v odvetě předkola Evropské ligy vysoko 0:6. To se jim ovšem nepodařilo a to i přesto, že byli poměrně vyrovnaným, a mnohdy i lepším, soupeřem.

Nicméně první branku utkání vstřelil Sergej Rybalka poté, co dorážel Kalitvincevovu ránu, kterou dokázal jablonecký Valeš ještě vyrazit, bohužel jen právě k Rybalkovi.

A netrvalo dlouho a síť jablonecké brány se zavlnila znovu. Gól padl opět po rychlém brejku libereckých, kdy Kušnír nasměroval balón na osamoceného Pavelku, který z hranice velkého vápna nedal Valešovi šanci.

V průběhu druhého poločasu si dvě velké příležitosti vytvořil Vaněk, jeho nebezpečné střelecké pokusy ovšem dokázal Kovář zkrotit a pro Liberec udržet dvoubrankový náskok. Následně si vytvořil šanci i Třešňák, který sice Kováře překonal, ovšem toho dokonale zastoupil Kováč, jež balónu v cestě do brány zabránil.

Po zbytek zápasu se již nic významného nestalo. Jablonečtí se snažili alespoň korigovat stav, ovšem to jim důsledná obrana hostů nedovolila. Díky třem získaným bodům se liberečtí stále drží na třetím místě s odstupem jednoho pouhého bodu na Plzeň a Spartu. Jablonec naopak klesl na šestou pozici a na svého dnešního soupeře ztrácí již sedm bodů.

Branky: 32. Rybalka, 37. Pavelka

FK Baumit Jablonec: Valeš (46. Špit) – Eliáš (76. Čížek), Kubista, Beneš, Novák – Kopic, Loučka, Piták (C), Vaněk, Vošahlík (57. Třešňák) – Hubník

FC Slovan Liberec: Kovář – Kušnír, Kováč (C), Karišik, Fleišman – Kolár (67. Rabušic), Pavelka, Sackey, Rybalka, Kalitvincev (63. Frýdek) – Šural (89. Delarge)

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>