Senzace v bundeslize, Bayern poprvé v sezóně padl

Fotbalisté Bayernu Mnichov poprvé v bundeslize prohráli. V Augsburgu nestačil německý mistr na domácí tým a prohrál 1:0. O jedinou branku zápasu se postaral Mölders už ve 31. minutě.  Tým, ve kterém působí i český záložník Jan Morávek, překonal dlouhou sérii bundesligového giganta. Augsburg si výhrou udržel osmou příčku a může dál bojovat o evropskou ligu.

Již jistý německý fotbalový mistr Bayern Mnichov utrpěl v domácí lize první porážku po 53 zápasech. Po půlhodině hry chyboval na půlící čáře při ligové premiéře devatenáctiletý záložník Mitchell Weiser, míč mu odebral Daniel Baier, našel nabíhajícího Saschu Mölderse a ten se křížnou střelou nemýlil.

Hostující mužstvo si po přestávce vytvořilo tlak, ale kýžený gól z něj nevzešel. Nejblíže k vyrovnání byl střídající David Alaba, který  v 69. minutě nastřelil tyč.

FC Augsburg – Bayer Mnichov 1:0 (1:0)
Branky: 31. Mölders

Augsburg: Hitz – Verhaegh (C), Callsen-Bracker, Hong (76. Reinhardt), Ostrzolek – Esswein, Kohr, Baier, Altintop, Holzhauser (54. Philp) – Mölders (83. Bobadilla)

Bayern: Neuer – Weiser, van Buyten, Martínez, Sallahi (51. Alaba) – Shaqiri (46. Götze), Schweinsteiger (C), Kroos, Højbjerg – Mandžukić, C. Pizarro (62. T. Müller).