Rumunský fotbalista Chivu ukončil kariéru

Jedna z legend rumunského fotbalu ukončila svou aktivní hráčskou kariéru. Dobře známý obránce Cristian Chivu ukončil svůj kontrakt v Interu Milán a to po oboustranné dohodě. Tohoto rumunského fotbalistu v poslední době trápila četná zranění a tak neměl příliš příležitostí k pobytu na hřišti, konkrétně letos již neodehrál ani jediný zápas. Nyní tak usoudil, že je čas skončit svou bohatou kariéru a právě to, že nehrál, jej k tomuto rozhodnutí přinutilo snad nejvíce.

Tento hráč se sice nikdy neřadil mezi hvězdy světového fotbalu, ale svou prací dokázal pomoct Interu Milán dosáhnout mnoha úspěchů, včetně vítězství v Lize mistrů. Mezi další úspěchy poté patří tři tituly ze Serie A, dvojnásobné vítězství v poháru a také výhra na mistrovství světa klubů.

Chivu se rozhodl skončit ve svých třiatřiceti letech. Dle jeho slov odchází se spoustou jizev, ale hlavně se srdcem na správném místě. Podle jeho samotného má za sebou úžasnou kariéru a doufá, že je na něj otec pyšný.

Samotný klub poté také vyjádřil Chivuvovi obrovské díky. Je mu vděčný za jeho dlouholetou poctivou práci a také za věrnost, kterou klubu prokazoval. V prohlášení také stálo, že Chivu zůstane legendou tohoto milánského celku.

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>