Šmicer odchází z reprezentace, hráči za jeho odchodem nestojí

Vladimír Šmicer tentokrát v roli manažera reprezentace nepotvrdil svou přezdívku  „štístko“ a národní tým na MS v Brazílii nepostoupil. Bývalý reprezentant a vítěz ligy mistrů tak končí ve své funkci krátce po trenéru Bílkovi, kterého se během své funkce několikrát zastal.

To, že Šmicer odejde bylo téměř jasné již po prohře s Itálií a tedy i ztrátě postupových nadějí. Nečekalo se však, že jeho odchod bude oznámen mezi dvěma posledními zápasy v rámci kvalifikace, tedy mezi tím na Maltě a v Bulharsku.

Také se dle některých zdrojů spekulovalo o tom, že za odchodem tohoto čtyřiatřicetiletého bývalého fotbalisty stojí hráči fotbalové reprezentace. To ovšem vyvrátil nejprve sám Šmicer a následně i samotní fotbalisté.

Šmicer se během své funkce několikrát zastal i trenéra Bílka, oba však o své místo přišli zejména díky nevydařené kvalifikaci, po které se český tým na mistrovství světa do Brazílie nepodívá. Tento fakt Šmicera mrzí a věří, že příští kvalifikace bude pro budoucí reprezentanty již úspěšná.

Vladimír Šmicer po svém odchodu (smlouva mu končí na konci tohoto roku) zatím žádné nové angažmá neplánuje a chce se prý věnovat hlavně rodině, kterou doposud zanedbával. Dle prvních spekulací se také hovoří o tom, že by na jeho místo mohl nastoupit sám šéf českého fotbalu Pelta.

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>