Real deklasoval Bayern a postoupil do finále

Mnoho lidí mělo na výsledek utkání Bayern – Real Madrid jiné tipy, ale to, že Real zvítězí v Allianz aréně vysoko 4:0, tipoval jen málo kdo. O vítězství španělského týmu rozhodli Sergio Ramos a Cristiano Ronaldo, přičemž oba vstřelili po dvou gólech.

Real stejně jako v prvním hraném zápase hrál zezadu a Bayern nechával kombinovat v bezpečné vzdálenosti od své brány, čímž nenechal bavorský celek udělat prakticky nic, co by vedlo k nebezpečné šanci.

Naopak sami hráči Realu si vytvořili hned několik příležitostí, přičemž ta gólová přišla v sedmnácté minutě, když Modrič zahrával rohový kop, na který si naskočil Ramos, kterému již nedělalo příliš problémů umístit balón do sítě. Tento samý hráč se prosadil i o chvíli později, když tentokrát skóroval po přímém kopu. Letící míč nejprve prodloužil Pepe, aby se následně dostal k Ramosovi a ten si do svých statistik v tomto utkání připsal již druhou branku.

Real svého soupeře nešetřil a již ve 34. minutě vedl 3:0, když se tentokrát po Baleově přihrávce prosadil Ronaldo, který tak již definitivně stvrdil postup do finále, neboť Bayern v té chvíli musel nastřílet pět gólů, což z jeho bezúčelnou hrou příliš nešlo a ještě navíc, když Guardiola stáhl ze hřiště útočníka Mandžukiče, kterého nahradil defenzivní záložník Javi Martínez.

Ani touto změnou se obraz hry nezměnil a ten tak byl totožný jako v první půli. Bayern sice kombinoval, ale k žádné nebezpečné šanci se nepropracoval. Bavořané se sice několikrát pokusily vystřelit, ale když se jim povedla nějaká nebezpečná střela, tak většinou prolítla kolem některé Casillasovi tyče.

Prohru Bayernu tak mohl v nastaveném čase korunovat Cristiano Ronaldo, který se postavil k zahrání přímého kopu a přízemní střelou překonal vše, co mu stálo v cestě, čímž zvýšil na konečných 4:0.