Proběhlo rozlosování základních skupin MS ve fotbale

V pátek proběhlo v Costa de Sauípe rozlosování základních skupin nadcházejícího mistrovství světa. To začne úvodním zápasem mezi domácí Brazílií a Chorvatskem, který se odehraje 12. června 2014. Turnaj poté bude zakončen 13. července.

Tyto dva celky poté budou mít ve skupině ještě Mexiko a Kamerun a lze tedy očekávat, že by se domácí celek měl objevit i ve vyřazovacích bojích.

Skupina B představí souboj posledních dvou finalistů MS, tedy Nizozemska a Španělska. Kromě nich se v této skupině představí ještě Austrálie a Chile. Ve skupině C se poté nacházejí poměrně vyrovnaní soupeři a to Řecko, Pobřeží Slonoviny, Japonsko a Kolumbie.

Ve skupině D budeme též moci sledovat další souboj dvou evropských zemí, neboť do této skupiny byla vylosována Anglie a Itálie. Pro tyto dvě mužstva bude velkým konkurentem Uruguay a čtvrtým týmem zde bude Kostarika.

Ač měli francouzští fotbalisté co dělat, aby se do Brazílie vůbec probojovali, tak los jim přál. Nacházejí se pro ně v jedné z nejlehčích skupin, které na šampionátu vůbec jsou. Zemi galského kohouta doplní Švýcaři, Honduras a Ekvádor.

Ač zajisté mnozí doufali, že se ve skupině potkají top fotbalisté světa, tak to se jim nevyplnilo. Messiho Argentina bude mít za soupeře Bosnu a Hercegovinu, Írán a Nigérii, zatímco Ronaldovo Portugalsko nastoupí ve skupině smrti společně s Německem, USA a Ghanou.

V poslední skupině se poté představí tým plný mladých nadějí – Belgie, kterou doplní Rusko, Alžírsko a Korea.

Co se týče cestování mezi jednotlivými zápasy a stadiony, tak nejhůře na tom bude skupina A, ve které figuruje právě i domácí celek. Naopak, v tomto ohledu na tom budou nejlépe týmy ze skupiny H.

Rozlosování MS v Brazílii 2014:

Skupina A: Brazílie, Chorvatsko, Mexiko, Kamerun

Skupina B: Španělsko, Nizozemsko, Chile, Austrálie

Skupina C: Kolumbie, Řecko, Pobřeží slonoviny, Japonsko

Skupina D: Uruguay, Kostarika, Anglie, Itálie

Skupina E: Švýcarsko, Ekvádor, Francie, Honduras

Skupina F: Argentina, Bosna a Hercegovina, Írán, Nigérie,

Skupina G: Německo, Portugalsko, Ghana, USA

Skupina H: Belgie, Rusko, Alžírsko, Korea

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>