Poslední příprava před startem jarní části

Fotbalové kluby první ligy měly poslední možnost k vyladění formy před startem jarní části soutěže. V nedělních zápasech zvítězili jak Sparta, která porazila Jablonec. Tak i mužstva Mladé Boleslavi a Ostravy, která zdolala celky z 2.ligy.

Sparťané se proti Jablonci dlouho nemohli prosadit. Všechny tři góly padly až po změně stran a jako první se prosadili hosté, ty do vedení poslal Čížek. Pražané se ke slovu dostali až v závěrečných minutách zápasu. Vyrovnání zařídil osm minut před koncem Bednář a vítězný gól vstřelil v 88.minutě Přikryl.

Boleslav nedala Táborsku žádnou šanci a přesvědčivě zvítězila rozdílem čtyř branek. Druholigový soupeř se držel jen v první půli, kterou prohrál o gól. Po přestávce se domácí tým prosadil ještě třikrát a připsal si výhru 4:0.

Ani Ostrava neměla se Zlínem, hrajícím o soutěže níž, výraznější problémy. Na dva góly Baránka sice našel odpověď Hájek, to však bylo od Zlína vše. Baník ve druhé půli přidal dva zásahy a došel si pro vítězství,

Sparta – Jablonec 2:1 (0:0)
Branky: 82. Bednář, 88. Přikryl – 56. Čížek

Mladá Boleslav – Táborsko 4:0 (1:0)
Branky: 24. Štajner, 56. Ščuk, 82. Bořil, 84. Chramosta

Ostrava – Zlín 4:1 (2:1)
Branky: 12. a 21. Baránek, 55. Krmenčík, 67. Kukec – 30. Hájek