Poslední kolo Gambrinus ligy rozluštilo všechny hádanky – sestupují Sigma a Znojmo

Sobotní podvečer nabídl poslední kolo české nejvyšší fotbalové soutěže, při kterém byly rozluštěny veškeré hádanky. Nakonec sestupují Sigma Olomouc a Znojmo. Česká nejvyšší soutěž tak přišla o dva moravské kluby, které minimálně do další sezóny nebudou nahrazeny, neboť ve druhé lize bojuje o postup trojice – České Budějovice, MAS Táborsko a Hradec Králové.

Ač žádný z týmů které hrály o sestup v posledním ligovém kole neuspěl, tak nakonec záchranu mezi šestnáctičlennou elitou slaví kluby z Vršovic. Slavia sice prohrála na Baníku 0:2, ovšem nejlepší výchozí pozice před posledním kolem jí k záchraně stačila. To Bohemka uhrála před vyprodaným Ďolíčkem velice důležitý bod proti Plzni, který znamenal záchranu.

Sigma hrála s Libercem o vše a podle toho vypadal zejména ve druhém poločase její styl hry. Olomoučtí se snažili o vstřelení druhé branky, která by znamenala posunutí směrem výše a tím pádem záchranu v lize, jenže to se jim nepovedlo a svůj tlak který si na obrannou řadu Severočechů vytvořili, nedokázali nijak zužitkovat. Nakonec tak v Liberci remizovali pouze 1:1, což jim k postupu nestačilo.

Poslednímu Znojmu by k záchraně pomohl jen zázrak, který se však nekonal. Znojemští hráči potřebovali bezpodmínečně vyhrát doma s Duklou, jenže proti tomuto soupeři nepředvedli takřka nic a navíc inkasovali dvakrát z pokutového kopu. O oba góly zápasu se postaral Zbyněk Pospěch, který se tak posunul na konečné druhé místo v tabulce střelců, o které se dělí s kapitánem Sparty Davidem Lafatou. Nejlépe střílejícím hráčem byl poté další Sparťan – Josef Hušbauer.

Výsledky 30. kola Gambrinus ligy:

Bohemians 1905 – Plzeň 0:0
Brno – Jablonec 1:0
Liberec – Sigma Olomouc 1:1
Ostrava – Slavia Praha 2:0
Příbram – Mladá Boleslav 3:1
Slovácko – Teplice 0:2
Sparta Praha – Jihlava 4:1
Znojmo – Dukla Praha 0:2

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>