Plzeň postoupila do osmifinále Evropské ligy!

To, o čem snil každý plzeňský, ale i mnohý český, fanoušek se stalo skutečností. Plzeň vyhrála na hřišti favorizovaného Šachtaru Doněck a postoupila mezi šestnáct nejlepších celků Evropské ligy.

O vítězství Plzně rozhodly dvě po sobě vstřelené branky, neboť mezi trefami Koláře a Petržely uběhly pouhé čtyři minuty.

V utkání měl samozřejmě navrch Šachtar, který se snažil kombinovat a hrát velice aktivně směrem dopředu. Na druhé straně Plzeň hrála opatrně a spoléhala spíše na rychlé protiakce.

To se jí vyplatilo po půl hodině hry, kdy nejprve ve 29. minutě vstřelil úvodní gól tohoto utkání Kolář, který dorážel odražený míč a již o čtyři minuty později to bylo 0:2, tentokrát zásluhou Petržely, jenž se nebál projít mezi svými protihráči a střelou k tyči překonat gólmana domácích.

Následně však přišel tlak domácího Šachtaru, který ovšem dokázal zastavit dnes skvěle chytající gólman Bolek, kterému též velkou mírou pomohla viktoriánská obranná zeď, jenž před ním hráči vytvořili. Každopádně dnes nelze ani v nejmenší zásluhou plzeňskému náhradníkovi v bráně upřít, neboť to byl právě on, který se velkou měrou podílel na postupu svého týmu.

Nakonec však i on přeci jen inkasoval a to po nechytatelné střele Adriana. K tomuto fotbalistovi se v 88. minutě utkání dostala naprosto přesná přihrávka a zkušený útočník již neměl se zakončením vcelku žádný problém.

Jeho střela však přišla příliš pozdě, neboť Šachtar stále potřeboval vstřelit dva góly. Nakonec nepřidal ani jeden a druhý tým české nejvyšší soutěže odváží z Ukrajiny postup. V osmifinále jej poté bude čekat jeden ze dvojice Lyon – Oděsa, jejichž utkání právě probíhá. První utkání těchto dvou týmů skončilo bez branek. Každopádně v případě vítězství Oděsy by se Plzeň opět podívala na Ukrajinu.

Branky: 88. Adriano (Ševčuk) – 29. Kolář (Tecl), 33. Petržela

FK Šachtar Doněck: Pjatov – Srna (C), Kučer, Krivcov, Ševčuk – Costa, Teixeira, Stěpaněnko, Ilsinho (67. Ferreyra), Bernard (67. Taison) – Adriano.

FC Viktoria Plzeň: Bolek – Řezník, Procházka, Čišovský, Hubník – Petržela (68. Bakoš), Horváth (C), Kolář, Hořava, Ďuriš (79. Kovařík) – Tecl (90+1. Hejda).