Plzeň zvítězila nad Brnem a je blízko postupu do finále poháru

Ve včerejším semifinálovém utkání poháru České pošty došlo k překvapivému výsledku zápasu, ve kterém dokázal Jablonec porazit Spartu 3:1. Dnes se tak čekalo, jestli Brno dokáže to samé a podaří se mu zaskočit favorita semifinálového střetnutí.

Plzeňští fotbalisté však jakékoliv spekulace o tom, že by mohli v utkání s Brnem překvapivě prohrát, nebo jen remizovat, vyvrátili již ve druhé minutě utkání, kdy šli do vedení zásluhou Tecla, který si dokázal poradit s odraženým míčem a bez jakýchkoliv obtíží jej poslat do brány.

Ten samý hráč poté v následujících minutách připravil výbornou střeleckou pozici Kolářovi, před nímž stála zcela odkrytá brána. Tento plzeňský záložník však nedokázal využít nabízenou šanci a brankovou konstrukci minul. Viktoria však stále nepolevovala v aktivitě a většinu času se držela na polovině soupeře. Brno se tak nemohlo pořádně dostat za půlící čáru k možnosti vyrovnání se prakticky ani nepřiblížilo.

Minutu před vypršením základní hrací doby první půle navíc Keresteš zastavil nedovoleně Tecla, který by jinak sám běžel na brněnskou bránu, a obránce Zbrojovky tak viděl červenou kartu.

Početní výhody Západočeši využili jak nejlépe mohli, i když vstřelit druhou branku jim trvalo poměrně dlouho. Až dvě minuty před koncem zápasu našel Limberský na hranici vápna Ďuriše, který nekompromisní střelou prostřelil jak brněnské obránce, tak i samotného brankaře, čímž upravil na konečných 2:0 a vylepšil tak pozici svého týmu pro odvetu hranou v Brně.

Viktoria Plzeň 2:0 (1:0) Zbrojovka Brno

Branky: 2. Tecl, 88. Ďuriš