Plzeň podlehla Lyonu vysoko 1:4

Fotbalisté plzeňské Viktorie nestačili i přes slibný začátek na francouzský Lyon, kterému podlehli 1:4. Do odvety, která se odehraje na jejich hřišti, tak půjdou z velice nevýhodné pozice.

Plzeň přitom vstoupila do utkání velice dobře a již po třech minutách hry vedla 1:0 a to když Kolařík našel centrovaným balónem Hořavu, který hlavičkou překonal domácího gólmana. Západočeši však toho více prakticky již nepředvedli a otěže zápasu začínal přebírat postupně Lyon.

Ten se dočkal vyrovnání ani ne po deseti uplynulých minutách. Domácí zahrávali rohový kop, po kterém se balón dostal až k Fofanovi. Ten sice zakončoval s notnou dávkou štěstí, ale to proti pravidlům není a Lyon se tak dočkal brzkého vyrovnání. Následně již byl Lyon jasně lepším týmem, ale Plzeň úspěšně držela nerozhodný stav.

Tak to platilo ale pouze do 53. minuty. V tomto čase se totiž dostal k míči Lacazetti, který dostál svým střeleckým schopnostem a zvýšil na 2:1. Následně již netrvalo dlouho a Bolek inkasoval potřetí. Tentokrát jej překonal Mvuemba.

Lyon i přes vedení 3:1 stále neměl dost, což potvrdil v sedmdesáté minutě Fofan, jenž se prosadil již podruhé v utkání  a to i díky lehké teči při jeho střele.

Plzeň tak doplatila hlavně na slabou defenzivu, která udělala mnoho chyb, což se na takovéto úrovni stávat nesmí. V následující odvetě, která se odehraje ve Štruncových sadech, tak bude mít pořádně složitou pozici, neboť bude muset dotahovat tříbrankovou ztrátu.

Branky: 12. a 70. Fofana, 53. Lacazette, 61. Mvuemba – 3. Hořava

Olympique Lyon: Lopes – Lopes, Biševac, Umtiti, Dabo (85. Koné) – Fofana, Gonalons (C), Malbranque (69. Tolisso), Mvuemba – Lacazette (82. Gomis), Briand.

FC Viktoria Plzeň: Bolek – Hubník, Procházka, Čišovský, Limberský – Petržela (82. Ďuriš), Hořava, Kolář (73. Bakoš), Horváth (C) (74. Hejda), Kovařík – Tecl.