Özil se po přestupu z Realu Madrid do londýnského Arsenalu těší na větší vytížení

Zásadní věcí proč německý reprezentant Mesut Özil odešel ze španělského fotbalového giganta do v současně ne příliš úspěšného Arsenalu byla nedůvěra nového kouče bílého baletu Ancelottiho. Trenér anglického klubu Arsén Wenger tak alespoň mohl částečně uspokojit své fanoušky.

Čtyřiadvacetiletý ofenzivní záložník stál Arsenal 42,4 milionu liber (1,3 miliardy korun). “Je to hráč, který rád kombinuje. Je stejný jako Cazorla nebo já. A tyhle typy hráčů si vždycky rozumí, na Özila se těším,“ chválil novou posilu londýnského klubu kapitán české reprezentace Tomáš Rosický.

Po úspěšném jednání o prodeji Geretha Balea mezi zástupci Realu Madrid a anglického Tottenhamu bylo Özilovi jasné, že nejlepším řešením pro něj samotného by byl odchod do jiného klubu. Přišla nabídka od Arsenalu a on neváhal.

“Ještě o víkendu jsem si byl jistý, že zůstanu v Realu. Jenže pak jsem si uvědomil, že nemám důvěru trenéra, kterou ke svému fotbalu potřebuji. Tu jsem cítil ze strany Arsenalu, proto jsem se rozhodl přestoupit,” vysvětlil Özil.

“Měl jsem dlouhý telefonát s Arséne Wengerem, vysvětlil mi své plány a zdůraznil, že mě opravdu moc chce. To je přesně to, co jako hráč potřebuji,” hlásil spokojeně.

Mesut Özil bude v novém působišti nosit při zápasech Premier League číslo 11.

 

Ilustrační foto, autor Jan Novotný.

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>