Nepomohla ani změna trenéra, Slavia opět prohrála! Tentokrát na hřišti Jablonce

Další kolo a další marné naděje, že tentokrát by se to mohl zlomit. I když slávisté dokázali jednou v zápase vyrovnat, proti brance v nastavení nic nezmohli a z Jablonce odvážejí prohru 1:2. Díky tomu se propadli až na předposlední pozici.

Do začátku utkání vstoupil lépe právě domácí Baumit, který využil hned první větší šance, jež přišla v 15. minutě. Novák vybídl parádním centrem k hlavičce Kopice, který se dokázal prosadit a míč umístil do branky. O pár chvil později přišla další chyba slávistické obrany a sám proti Rakovanovi šel Vošahlík, který ovšem této výhodné situace nedokázal využít.

Sešívaní celkově předvedli mizernou první půli a mohli být rádi pouze za průběžný stav 0:1. Do druhé části zápasu ovšem vstoupili daleko aktivněji a pro změnu to byli oni, kdo měl více ze hry.

Kýžené ovoce bylo sklizeno v 64. minutě, kdy Mičola vyhledal Škutku a tento útočník již neměl příliš složité dostat balón do jablonecké brány.

Tato branka však jablonecké probrala, ti se opět chopili iniciativy a jejich tlak postupně narůstal. Ovšem Rakovan buď svůj tým podržel skvělými zákroky nebo mu pomohla tyčka, jako v případě Kopicova pokusu.

Přesto všechno jablonečtí dokázali svou převahu využít a v samém závěru, ve čtvrté minutě nastavení, využil chyby Fenina Beneš, který se sám v bezprostřední blízkosti Rakovanovi branky nemýlil a zajistil tak Jablonci těsnou výhru 2:1.

Slavii nepomohl ani příchod trenéra Koubka, který si tak připsal první porážku se svým novým týmem.

Branky: 15. Kopic, 90+4. Beneš – 64. Škutka

FK Baumit Jablonec: Špit – Zoubele, Kysela, Beneš, Novák – Vaněk (84. Piták), Loučka (C), Kopic, Třešňák, Vošahlík (65. Kubista) – Hubník (77. Vukadinovič)

SK Slavia Praha: Rakovan – Dostál, Dobrotka, Petrák, Čonka – Gecov, Zmrhal, Mičola (70. Štěpán), Kisel (C), Juhar – Škutka (77. Fenin)