Nemožné se stalo skutečností, Pavel Vrba skončí v Plzni a povede národní tým

Ač se to ještě před několika málo dny zdálo nemožné a to i díky prohlášením plzeňských zástupců, po dnešním dnu je vše jinak. Trenér Pavel Vrba využil výstupní klauzule a v polovině prosince skončí svou éru v Plzni, se kterou zažil mnoho úspěchů.

Ještě předtím než však odejde, zbývá dohrát zbytek podzimní části Gambrinus ligy a hlavně také poslední dva zápasy Ligy mistrů (Manchester City a CSKA Moskva), ve kterých půjde Viktoriánům o jarní účinkování v evropských pohárech.

Ze strany vedení Plzně je znát obrovské zklamání, neboť Pavla Vrbu uvolnit nechtěli a to ani po několika jednáních s nejvyšším představitelem FAČR, Miroslavem Peltou. Generální manažer Viktorie Adolf Šádek uvedl toto: „Nejedná se v žádném případě o jakoukoliv dohodu mezi Viktorií Plzeň, trenérem Vrbou a třetí stranou. Viktoria Plzeň velmi stála o setrvání Pavla Vrby ve Štruncových sadech, toto stanovisko bylo velmi striktně opakováno všem zájemcům o jeho služby. Využití klauzule je čistě rozhodnutím Pavla Vrby, který dal přednost jiné výzvě. Na základě uzavřených smluv jeho krok respektujeme, ačkoliv ve světle vzájemné komunikace probíhající v minulých týdnech nepopírám obrovské zklamání.“

To co je obrovským zklamáním pro plzeňské příznivce, je naopak potěšujícím faktem pro fanoušky české fotbalové reprezentace, kam povedou Vrbovi další kroky. Tento zkušený trenér dovedl západočeský celek ze dna na vrchol a fanoušci českého fotbalu doufají, že to samé se mu povede i s reprezentací, která momentálně nezažívá příliš dobré časy.

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>