Mladá Boleslav porazila v dohrávce Teplice

V pondělní dohrávce Gambrinus ligy se utkal třetí tým se čtvrtým a po devadesáti odehraných minutách se pozice v tabulce točily. Mladoboleslavští totiž dokázali díky gólu Sčuka, který se prosadil třináct minut do konce zápasu, vyhrát těsně 1:0 a zajistit si tak tříbodový zisk, jenž je katapultoval na třetí místo.

Teplice nemohli do zápasu nastoupit v optimální sestavě a to zejména díky trestům, které hráče postihly. Toho využívali hostující fotbalisté, kteří se dokázali dostat přes soupeřovu obranu, ovšem s jejich zakončením to již bylo horší. I proto byl po první půli bezbrankový stav. V první pětačtyřicetiminutovce byl nejblíže k zakončení Bořek, jehož střelu hlavičkou však Grigar vyrazil do tyče.

Každopádně zahrozit dokázali i tepličtí, kteří si obrovskou příležitost vytvořili ke konci první poloviny zápasu. Jablonský vyslal velice nezbezpečnou střelu, se kterou si však Diviš i přes problémy dokázal poradit.

Ve druhé půli poté mohli diváci sledovat mnohem více nebezpečných situací než v té první. Velmi blízko byli ke vstřelení úvodní branky po hodině hry tepličtí. A to když nebezpečně hlavičkoval Bratanovič, po jehož pokusu zamířil balón do tyče. Od té se však odrazil přímo k Ljevakovičovi, který okamžitě dorážel a k jeho smůle trefil břevno.

Díky těmto neproměněným tutovkám dostali příležitost také hosté a ty se jí chopili nejlépe, jak mohli.  Magera našel svým centrem Sčuka, který krásnou střelou překonal Grigara a připsal si tak rozhodující trefu utkání.

FK Teplice 0:1 FK Mladá Boleslav

Branky: 77. Ščuk (Magera)

FK Teplice: Grigar – Vondrášek (86. Salami), Jablonský, Klimpl, Krob – Nivaldo, Ljevakovič, Vachoušek (C), Litsingi (75. Vůch) – Chukwuma (54. Bratanovič), Jindráček.

FK Mladá Boleslav: Diviš – Bořil (69. Magera), Kysela, Rosa, Dosoudil – Kúdela, D. Jarolím (C), Štohanzl, Ščuk, Zahustel (73. Šultes) – Koreš (83. Bartl).