Liverpool otočil zápas s Fulhamem, Arsenal nevyužil možnosti dostat se na první místo

V anglické Premier League se odehrál šlágr kola mezi Arsenalem a Manchesterem United, který ovšem skončil bez branek. Těch ovšem hodně padalo v utkání Fulhamu s Liverpoolem, kde domácí sice dvakrát vedli, ale nakonec nezískali ani bod.

Arsenal 0:0 Manchester United

Oba týmy měly o motivaci postaráno, neboť v tomto šlágru chtěly napravit výsledky z posledního kola. V případě Arsenalu debakl od Liverpoolu, co se týče Manchesteru, tak ten sice remizoval, ovšem s posledním Fulhamem, což lze také považovat za velké zklamání.

V tomto vzájemném utkání se jen ukázalo, že Rudí ďáblové momentálně procházejí krizí, která je zužuje již po celou probíhající sezónu. Arsenal byl častěji u míče a také se víckrát pokoušel ohrozit branku svého soupeře, na kterou se však z celkových sedmnácti pokusů trefil pouze pětkrát a ani jednou neuspěl. Vyšlo to tedy na stejně, jako šest střel (z toho dvě na branku) z kopaček hráčů Manchesteru United.

Bylo to tak vůbec poprvé od loňského prosince, co se ani jeden z těchto týmů nedokázal v zápase prosadit. Více však bodová ztráta mrzí Manchester, kterému se stále vzdalují příčky, jež by mu zajistily účast v Evropě pro příští sezonu. To Arsenal se sice na první místo nedostal, ale jelikož zaváhala i Chelsea, jeho ztráta se nijak nezvětšila.

Branky:

Arsenal FC: Szczęsny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Rosický (74. Oxlade-Chamberlain), Arteta (C), Özil, Wilshere, Cazorla – Giroud.

Manchester United: de Gea – Rafael (46. Ferdinand), Evra, Smalling, Vidić (C) – Valencia (82. Young), Carrick, Rooney, Cleverley, Mata (75. Januzaj) – van Persie.

Fulham 2:3 Liverpool

To Liverpool, který byl povzbuzen vysokou výhrou proti Arsenalu, zavítal na hřiště posledního Fulhamu. Tam již od osmé minuty prohrával, když si vlastní branku vstřelil Touré, ovšem ještě v první půli dokázal srovnat stav utkání Sturridge.

Domácí se však ještě jednou v zápase dostali do vedení, tentokrát zásluhou Richardsona, který tak zvyšoval na 2:1. Ani to však hosty nezlomilo a v následujících minutách ukázali svou kvalitu. Po asistenci Sturridge nejprve srovnal v 72. minutě Coutinho a v první minutě nastaveného času zajistil výhru svému týmu Steven Gerrard, který se postavil k exekuci pokutového kopu a při zakončení se nemýlil.

Liverpoolu se tak již podařilo stáhnout ztrátu na první místo na rozdíl pouhých čtyř bodů, na druhý Arsenal poté ztrácí body tři. Fulham se naopak stále nemůže odpoutat od samého dna tabulky a jeho ztráta na pozice, jež zaručují záchranu, je nyní čtyřbodová.

Branky: 8. Touré (vla.), 63. Richardson – 41. Sturridge (Gerrard), 72. Coutinho (Sturridge), 90+1. Gerrard (pen.)

Fulham FC: Stekelenburg (76. Stockdale) – Riether, Heitinga, Burn, Riise – Tunnicliffe, Sidwell (C), Holtby, Kvist, Richardson (71. Kačaniklić) – Bent.

Liverpool FC: Mignolet – Flanagan, Škrtel, Touré, Cissokho – Henderson, Gerrard (C), Coutinho (90+2. Agger) – Suárez, Sturridge, Sterling (82. Teixeira).

Souhrn ostatních zápasů 26. kola Premier League:

V posledních dvou dnešních utkáních si poté Tottenham jednoznačně poradil s Newcastlem, kterému nastřílel čtyři góly, díky čemuž si dokázal pojistit pátou pozici a stále drží krok se čtvrtým Liverpoolem, na který ztrácí pouhé tři body. Stoke poté remízoval 1:1 se Swanseou. Zápasy Everton – Crystal Palace a Manchester City – Sunderland byly odloženy.