Libor Kozák se poprvé prosadil v dresu Aston Villy. Chelsea tentokrát nezaváhala

Český útočník Libor Kozák při svém druhém startu v anglické lize vstřelil první gól a zařídil svému novému klubu vítězství na hřišti Norwiche. Chelsea zdolala Fulham a díky lepšímu skóre je alespoň do neděle první.

Kozák přestoupil do Aston Villy na začátku září z Lazia Řím. V obou dosavadních zápasech před ním v základní sestavě dostal přednost kanonýr Benteke, jenže ten se proti Norwichi zranil a musel střídat už ve 28. minutě.

A náhradník Kozák okamžitě udeřil. Český reprezentant, který skóroval i 10. září proti Itálii, se dostal do vyložených příležitostí ani ne po dvou minutách na hřišti.

Tu první spálil, když brankáře Ruddyho trefil slabou střelou. K odraženému míči se však přihnal Agbonlahor, přihrál Kozákovi před bránu a odchovanec Opavy už se na druhý pokus nemýlil. V ligovém duelu skóroval poprvé od května 2012, kdy se trefil v italské lize do sítě Interu Milán.

Chelsea s Petrem Čechem v brance zvládla domácí derby s Fulhamem a vyhrála 2:0. Přerušila tak sérii čtyř soutěžních utkání bez vítězství a napravila středeční prohru v Lize mistrů s Basilejí.

Trenér José Mourinho k nevoli fanoušků Chelsea nenominoval k zápasu španělského středopolaře Matu. Brazilec Oscar, který před ním dostává přednost, se však v 52. minutě vyznamenal vedoucím gólem. Pojistku přidal šest minut před koncem další záložník John Obi Mikel, jenž ve svém 185. zápase anglické ligy dal vůbec první gól.

Výsledky 5. kola: Norwich – Aston Villa 0:1 (30. Kozák), Liverpool – Southampton 0:1 (53. Lovren), Newcastle – Hull 2:3 (10. a 44. Rémy – 26. Bredy, 48. Elmohamadí, 76. Aluko), West Bromwich – Sunderland 3:0 (20. Sessegnon, 76. Ridgewel, 90.+3 Amalfitano) West Ham United – Everton 2:3 (31. Morrison, 77. Noble z pen. – 62. a 83. Baines, 85. Lukaku), Chelsea – Fulham 2:0 (52. Oscar, 84. Mikel).