Leverkusen zvítězil na hřišti Mönchengladbachu

V páteční předehrávce německé Bundesligy se proti sobě postavily týmy pátého Mönchengladbachu a druhého Leverkusenu, mezi nimiž byl před úvodním výkopem sedmi bodový rozdíl. Zápas lépe zvládl hostující Leverkusen, který vyhrál 1:0 díky brance Sona.

Po opatrném a volnějším začátku přišla první zajímavá příležitost utkání až v osmnácté minutě, kdy dostali domácí příležitost rohového kopu. Po rozehrání na krátko a následném centru se míč dostal až k Herrmannovi, který z první vyslal nebezpečnou střelu, jíž musel pohotovým zákrokem zastavit Leno.

Hráči Gladbachu byli více při chuti a podle toho to vypadalo i v předváděné hře. K další šanci se dostal ve 32. minutě Krus, jenže jeho střela byla jedním z obránců tečována a odražena na roh.

Hosté se začali pomalu rozehrávat až ke konci poločasu, ovšem než se stihli dostat k nějaké větší šanci, ozvala se píšťalka rozhodčího, která ukončila první půli.

Ve druhé se však již fotbalisté Bayeru dočkali a to konkrétně v 62. minutě. Son převzal kousek od vápna balón a prakticky bez rozmýšlení jej poslal do brány. Na jeho střelu nestačil již ter Stegen nijak zareagovat a Bayer tak šel do vedení.

Tato branka se nakonec ukázala jako rozhodující, neboť druhý gól v utkání již ani jedna strana nepřidala. Mönchengladbach byl sice i ve druhé půli aktivnějším týmem, jenže jeho snaha byla bezúčelná a brankář Leno již neměl příliš práce.

Bayer Leverkusen si tak pojistil svou druhou pozici, na které má nyní sedmibodový náskok před třetím Dortmundem. To Mönchengladbachu se po skvělém podzimu zatím příliš nedaří a postupně se propadá tabulkou níže. Zítra se na něj může dotáhnout Wolfsburg či Mohuč a to v případě, že jeden z těchto dvou týmů vyjde ze vzájemného střetnutí vítězně.

Branky: 62. Son (Sam)

Borussia Mönchengladbach: ter Stegen – Jantschke, Nordtveit, Stranzl (C), Wendt – Xhaka (83. Younes), Kramer, Herrmann (67. Hrgota), Arango (83. Mlapa), Raffael – M. Kruse.

Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert, Toprak, Spahić, Can – Rolfes (C), L. Bender, Castro, Sam (69. Derdiyok), Son (81. Hegeler) – Kießling (90+3. Wollscheid).