DfB Pokal: Leverkusen překvapivě vypadl s Kaiserslauternem

Fotbalisté Leverkusenu již delší dobu nepředvádějí příliš oslňující výkony a jejich forma není v poslední době taková, jako například na začátku sezony. V lize ještě dokázali letos většinu zápasů vyhrát, ovšem již v posledním utkání proti Mönchengladbachu bylo vidět, že se jim příliš nedaří. V rámci pohárového střetnutí však již Bayeru přáno nebylo a v prodloužení podlehl Kaiserslauternu.

Ač šli domácí do utkání jako favorité, na hřišti to tak vůbec nevypadalo. Fotbalisté Leverkusenu sice byli častěji u míče, jenže k k ohrožení Sippelovi svatyně se nedostali a za celých devadesát minut si připsali pouze tři střelecké pokusy, ze kterých navíc jen jeden zamířil mezi tři tyče. To na druhé straně Kaiserslautern zkoušel vystřelit celkem pětkrát, ale i v jeho případě byla pouze jedna střela přesná, s níž si navíc Leno dokázal poradit.

Po bezbrankovém představení se tak zápas přesunul do prodloužení, v jehož začátku se Leverkusen opět usadil na útočné polovině, ovšem gól se mu vstřelit nepodařilo. V sedmé minutě prvního prodloužení poté přišel zvrat, a to když se na hranici pokutového území provinil domácí Guardad, načež sudí nařídil penaltu. K té se postavil Idrissou, jenž se snažil mířit k tyči, ovšem jeho projektil se mezi brankovou konstrukci nevešel.

To jej však nakonec mrzet nemuselo, neboť ve 114. minutě našel svou přihrávkou naprosto osamoceného Jenssena, který dokázal dostat míč za Lenova záda a poslat svůj tým do vedení. Hráči Bayeru již nedokázali najít odpověď a tak se musí rozloučit s účastí v dalším kolem DfB Pokalu, do kterého na jejich úkor postoupil právě Kaiserslautern.

V ostatní zápasech čtvrtfinálového programu již k dalším překvapením nedošlo. Ve včerejším utkání zvítězil Dortmund 1:0 na hřišti Frankfurtu a dnes si postup zajistil i Wolfsburg s Bayernem. Vlci ve vyrovnaném utkání dokázali přestřílet Hoffenheim 3:2, k čemuž jim pomohly hlavně dvě, Rodriguezem proměněné, penalty z první půle. Lídr německé Bundesligy zase nedal šanci Hamburku,  který porazil jednoznačně 5:0. Velký podíl na tom měl Mandžukić, jenž dokázal nastřílet hattrick.

Bayern Leverkusen 0:1 1. FC Kaiserslautern po prodloužení

Branky: 114. Jenssen

Bayer Leverkusen: Leno – Donati, Wollscheid, Toprak, Guardado – Can, Rolfes, Bender(66. Hegeler) – Sam(66. Castro), Derdiyok(34. Kießling), Son

1.FC Kaiserslautern: Sippel – Dick, Šimůnek (111. Heintz), Torrejon, Löwe – Karl, Jenssen – Matmour, Alushi, Ring(71. Idrissou) – Occean (85. Lakić)