Juventus stále míří za ziskem 100 bodů

V pondělní dohrávce porazili fotbalisté Juventusu rozdílem dvou branek Livorno a připsali si tak další tři body do ligové tabulky. Té nejenže suverénně vládnou díky náskoku osmi bodů před druhým AS, ale také stále mají šanci na získání 100 bodů v Serii A během jedné sezóny.

Livorno odolávalo přes půl hodiny hry a to konkrétně až do 32. minuty. V té Tevéz svou přihrávkou vyhledal Llorenteho, který prokázal střelecké schopnosti a otevřel gólový stav utkání. Po této trefě uběhly pouhé tři minuty, po nichž Juventus měl výhodu rohového kopu. Ten zahrával Andrea Pirlo, který svým centrem našel hlavu Llorenteho a tento hráč vstřelil i druhý gól v utkání.

Ten se zároveň ukázal jako poslední, neboť žádný další již nepadl. Juventus byl lepším týmem, ale nikam se nehnal a došel si pro pohodlné vítězství 2:0.

Ve druhém pondělním utkání poté zavítal AC Milán do Janova. V základní sestavě nenastoupila jedna z největších hvězd milánského celku – Mario Balotelli, ale i bez tohoto hráče však dokázal milánský klub vyhrát. Již ve 20. minutě jej poslal do vedení Taarabt, který na výbornou zužitkoval spolupráci s brazilským záložníkem Kaka.

Na začátku druhé půle navíc zvýšil vedení AC, již na 2:0, Honda, kterému k jeho trefě asistoval právě střelec úvodní branky zápasu. Hondova trefa se nakonec ukázala jako vítězná, neboť v 73. minutě vsítil míč do vlastní sítě Abbiati, jenž tak smolně upravil na konečných 1:2.