Jiráček znovu nehraje. Z Hamburku se mu ale odcházet nechce

Trenér HSV Hamburk Thorsten Fink nedává v nové sezóně Petru Jiráčkovi zatím příliš prostoru na hřišti. Po prvních třech kolech německé Bundesligy má Jiráček odehráno jen pár minut. Přesto věří, že se probojuje do základní jedenáctky.

Českému reprezentantovi do základní sestavy možná pomůže fakt, že se týmu v úvodu soutěže vůbec nedaří. Naposledy prohrál Hamburk s Herthou Berlín 0:1. Po třech kolech mají hráči HSV na kontě jen jeden bod za remízu v prvním kole se Schalke 04.

„Samozřejmě že žádný fotbalista na lavičce není spokojený, navíc když se nám nedaří. Čekal jsem, že těch šancí budu dostávat víc. Zatím se tak neděje, tak doufám, že se to otočí co nejdřív,” uvedl Jiráček.

Bývalá opora plzeňské Viktorie zvolila jako první angažmá Wolfsburg, jenomže tam se Jiráček skoro nepodíval na hřiště. A tak v letním přestupovém období následoval odchod do severoněmeckého celku. V novém působišti se do základu probojoval až na jaře. V současné sezóně se opět na trávník po třech kolech moc nepodíval.

„Nevím, co se stalo. Je to otázka spíš pro trenéra,” krčí Jiráček rameny. „Já se snažím i na tréninku odvádět poctivou práci, snažím se nic nevypustit a o to místo se peru. Bohužel teď tu šanci dostávají jiní,” dodal.

Přesto Jiráček věří, že se do jedenáctky v průběhu ligy opět dostane, jako tomu bylo i v minulém roce, kdy na podzim skoro nehrál. „Minulý rok jsme museli holt párkrát prohrát, aby trenér udělal změnu. Doufám, že se to třeba teď bude opakovat a že příští zápasy budu těch minut hrát víc,” věří.

Z klubu ale nemá v plánu sedmadvacetiletý záložník odcházet. „Mě tohle provází celou kariéru, takže já z toho vůbec nedělám žádné závěry. Já jsem v Hamburku spokojený a to že teď nehraju, to je úplně normální. Já se budu prát znovu o tu šanci a doufám, že se to otočí,” řekl.

„I trenér mi něco naznačoval, že by možná těch minut mohlo být víc, ale bohužel zase jsem dostal tři minuty a za tři minuty je těžké něco ukázat,” postesknul si Jiráček.

 

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>