Nepoužívat - pouze pro PR clanek.

Houpačka v německém BVB Dortmund

Jeden z velkých aspirantů na titul v německé Bundeslize, který v roce 2012 získal dokonce double, se v letošní sezoně trápí. Po sérii mnoha zranění, které postihly zejména defenzivně laděnou část týmu, se marodka rozrůstá dál směrem ofenzivním. Nejnovější je vynucená absence Jakuba Blaszczykowského, který si po přetržení zkříženého vazu bude povinně muset dát pauzu, dle odhadů 4 až 6 měsíců. Těšit ho může dobrý průběh operace i následná rehabilitace. Třešničkou je pak volný čas strávený v rodinném kruhu, který se v červnu rozroste o dalšího člena.

Zranění tohoto typu se v poslední době v profesionálním sportovním prostředí množí, jen v Borussii tuto sezonu marodí s kolenem také Neven Subotič. Subotičův parťák ze stoperské dvojice Matt Hummels měl pro změnu přetržené vazy v kotníku. Jeho návrat opět zpozdí podvrtnutí kotníku a natažení vazů z posledního přípravného duelu. Podobné trápení zažil na sklonku své bohaté kariéry i Brazilec Ronaldo, který se po opakovaných zraněních a návratech už nedostal do potřebné formy a zejména váhových limitů. Jeho známou tvář tak využil největší poskytovatel služeb v internetovém karetním světě Pokerstars, se kterým v posledních letech spolupracoval. Zábavu v texas hold‘em pokeru našli i jiní známí sportovci, mezi něž se řadí současná tenisová jednička Rafael Nadal či bývalý tenista Boris Becker. Držme tedy rekonvalescentům palce, ať se ještě vrátí v plné parádě!

Nepřesvědčivé výsledky v Bundeslize tak přiměly jinak spořivé vedení Dortmundu k investici, když přivedly z Partizanu Bělehrad srbského středopolaře Miloše Jojiče. Zatím však od svého příchodu do nadešlých dvou utkání nezasáhl. V posledním pohárovém utkání proti Frankfurtu s Václavem Kadlecem v sestavě, který však odehrál jen první poločas, vydřeli žluto-černí venkovní vítězství 0:1 a tím i postup do semifinále. Hned o víkendu jim však v ligovém zápase budou moci hráči Eintrachtu porážku vrátit.

Dortmund má výbornou bilanci na hřištích soupeřů, sedm zápasů jsou venku neporažení, 6 dokonce vyhráli. Jenže doma se svěřencům Jürgena Kloppa nějak růžově nevede, z posledních čtyř ligových zápasů mají pouhý jeden bod. Budou tedy muset navázat na pohárové utkání a v boji o přední příčky zajišťující v příštím roce Ligu mistrů pořádně zabrat. Na zisk titulu to se ztrátou 17 bodů na dosud neporažený Bayern Mnichov letos už asi nevypadá. Přesto musí jít do dalších bojů all-in, řečeno pokerovou terminologií, a snažit se zpackanou sezonu ještě zachránit.

 

Zdroj: http://www.bvb.de/News/Uebersicht/Klopp-begeistert-vom-Umschaltspiel-Das-kannst-du-besser-nicht-spielen!

Tagy:  

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>