Gambrinus liga: Souhrn 26. kola – Slavia se odlepila z posledního místa

Snad nejvíce sledovaným zápasem víkendového kola české nejvyšší soutěže bylo střetnutí mezi Bohemians 1905 a Slavií Praha, tedy dvou týmů, které hrají o záchranu. V tomto duelu nakonec zvítězili Sešívaní zásluhou branky Tomáš Necida a odlepili se od sestupových míst, na které mají momentálně náskok tří bodů. Naopak Bohemka se propadla na samý chvost ligové tabulky.

Do zápasu mezi Bohemians a Slavií vstoupili lépe hosté, kteří šli již po šestnácti minutách hry do vedení. Stalo se tak poté, co Vošahlík vyhledal svým pasem Necida, který si naběhl do vápna a pouze sklepnul balón technickou ranou do sítě. Ač Klokani následně převzali herní iniciativu a vytvořili si tlak, tak ten neměl požadované účinky a když už hráči v zelenobílých dresech přešli přes slávistickou defenzivu, tak nedokázali vyzrát na gólmana Černého, který byl vždy na správném místě.

Výhrou nad Duklou se ze sestupových míst odpoutal také ostravský Baník, který se však na ně může dnes večer vrátit a to v tom případě, že aktuálně předposlední Znojmo porazí v dohrávce Příbram.

Z těch týmů, které bojují o záchranu neuspěla ani olomoucká Sigma, která v zápase na Slovácku prohrála 3:1. Dlouho to přitom vypadalo na to, že získá alespoň bod, ale v nastaveném čase dvakrát inkasovala a nakonec odjela zpět na Hanou s prázdnou.

Poloviční úspěch si připsalo Brno, které remizovalo s Mladou Boleslaví. Při ohledu na soupeře, se kterým hrálo, se však jedná o velice cenný úspěch, jenž Brnu vytvořil zase o něco větší náskok v boji o záchranu.

Na předních příčkách se pořadí nijak neměnilo. Čtvrtý Liberec nevyužil zaváhání Mladé Boleslavi a poté, co prohrál 1:4 se Spartou, se mu jeho vidiny na umístění se na třetím místě hodně zamlžily. Vedoucí celek tabulky si naopak došel pro další snadné vítězství a v příštím kole již může rozhodnout o zisku mistrovského titulu.

Již v páteční předehrávce porazila druhá Plzeň výsledkem 3:0 páté Teplice, které se v jarní části sezóny výsledkově trápí a postupně klesají tabulkou dolů.

Výsledky 26. kola Gambrinus ligy:

Plzeň – Teplice 3:0
Ostrava – Dukla 2:0
Slovácko – Sigma 3:1
Sparta – Liberec 4:1
Brno – Boleslav 1:1
Jablonec – Jihlava 3:0
Bohemians 1905 – Slavia 0:1

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>