Fotbalové jaro začalo páteční předehrávkou

Gambrinus liga odstartovala jarní boje páteční předehrávkou mezi pražskou Duklou a Teplicemi. Duel čtvrtého týmu se třetím ovládla domácí Dukla, které o své výhře rozhodla již v prvním poločase. Pražané v prvních pětačtyřiceti minutáích vstřelili tři góly a kráčeli za ziskem tří bodů. Hosté už stačili po změně stran jedním gólem korigovat výsledek. V tabulce si oba soupeři prohodili místa.

Jako první se prosadil již v 8.minutě Mareš, jenž hlavou využil Božičův přesnýcentr. Po dvaceti minutách se domácí radovali podruhé. Pospěch, ač tísněn dvěma obránci, se do míče opřel hlavičkou a zvýšoval na dvoubrankový podíl. Tentokrát se v nahrávače proměnil Mareš.

Do přestávky Dukla stačila přidat ještě jednu přesnou trefu, kterou zařídil prudkou ranou Marek Hlinka. Hosté měli kupec smůly, svéhou soupeře přestříleli, ale trefili jen dvakrát tyč a zahodili další šance. Domácí měli mnohem lepší bilanci, když ze čtyř střel hned tři skončily gólem.

Teplice se čestného úspěchu, ale přece jen dočkal. Pět minut před koncem, kdy se míč  nešťastně odrazil od Hlinky do vlastní branky.

Dukla Praha – FK Teplice 3:0 (1:0)
Branky: 8. Mareš (Božič), 20. Pospěch (Mareš), 39. Hlinka (Berger) – 85. Hlinka (vla.)

Dukla Praha: Rada – Božič (82. Ouedraogo), Vorel, Štětina, Mat. Hanousek – Hlinka, Berger (72. Engelmann), Gedeon, Kalouda, Mareš (86. Černý) – Pospěch

Teplice: Grigar – Matula, Jablonský, Hošek, Krob – Litsingi, Ljevakovič, Ramos (46. Vachoušek), Nivaldo – Bratanovič (70. Vůch), Salami (46. Jindráček)

 

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>