Fotbalista Abidal je zklamaný, jak s ním Barcelona jednala, když vážně onemocněl

Francouzský reprezentant Éric Abidal prohlásil, že během léčby po transplantaci jater se k němu nyní již bývalý zaměstnavatel nezachoval zrovna férově. Dokonce prý nedostával ani žádné peníze. Po návratu k fotbalu musel ač nechtíc z katalánského velkoklubu odejít.

“Problémy byl v tom, že mi končila smlouva. Možnosti byly dvě – prodloužení, nebo odchod. Byl jsem připravený na obě varianty,” řekl Abidal.

Po návratu k fotbalu již svými výkony nepřesvědčil trenéry Barcelony a tak se po sezóně vydal zabojovat o úspěchy do Monaka. “Nesl jsem to těžce, ale neměl jsem na výběr. Dobrodružství s Barcelonou skončilo a mám radost, že v Monaku začíná nové,” dodal vicemistr světa z roku 2006.

“Co mi ale hodně vadilo, bylo prohlášení na mojí poslední tiskové konferenci v Barceloně, kde řekli, že odcházím z profesionálních důvodů. Ostatní kluby kvůli tomu začaly o mém případném angažování pochybovat,” prohlásil.

Čtyřiatřicetiletý obránce je rád, že mohl zvolit odchod do francouzské ligy. Zde se bude s ,,nově´´ vznikajícím klubem z Monaka, které postoupilo do nejvyšší soutěže právě letos, snažit vybojovat titul. Klub koupil ruský miliardář a před sezónou nakoupil spoustu zvučných jmen. Tou nejzásadnější posilou je jednoznačně kolumbijský sniper Radamel Falcao, jenž přišel ze španělského Atlétika Madrid.

“Přitom to ani nebyla otázka peněz. Vždyť během všech měsíců, co jsem byl nemocný, mi klub neplatil. Proto jsem teď rád, že mi Monako věří. A musím zaklepat, že je všechno v pořádku, protože byly i chvíle, kdy jsem o sobě sám pochyboval,” dodal Abidal.

 

Ilustrační foto, autor tomesm.

Tagy:  

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>