El Clásico: Messi rozhodl o výhře Barcy hattrickem

Při příležitosti nedělního večera, se ve Španělsku uskutečnil fotbalový svátek v podobě El Clásica. V tom nechybělo nic. Zvraty, spousta gólů, penalty a ani červená karta. K tomu všem se útočník Barcelony Lionel Messi blýskl hattrickem a zastínil tak svéhou soupeře Cristiana Ronalda.

V aktivním fotbale to byla právě Barcelona, která se dostala do vedení. Stalo se tak poté, co Messi našel svou přihrávkou Iniestu, který již zakončoval pod břevno Lopézovi brány. Jenže vedení nevydrželo katalánskému celku příliš dlouho. Již ve 20. minutě centroval di María z levé strany hřišti do vápna, kde míč dolétl k uvolněnému Benzemovi. Ten jej již hlavou nasměroval do brány. Valdés se sice balónu dotkl, ovšem gólu nezabránil.

Ani vyrovnaný stav příliš dlouho nepřetrval pouhé čtyři minuty po vyrovnávací brance se Karim Benzema prosadil podruhé. Opět mu přihrával z levé strany hřiště míč di María a francouzský útočník tentokrát zakončoval nohou.

Bílý balet se po této brance dostal do velkého tlaku a Barcelona byla bezradná. Naštěstí již v první půli neinkasovala a naopak to byl Messi, který po přihrání si s Neymarem, srovnával stav na 2:2. Stalo se tak tři minuty před závěrečným hvizdem prvního poločasu.

Ve druhé půli se poté hráči sice chvíli rozehřívali, ale následně opět přebrali iniciativu domácí. Těm pomohl ke vstřelení třetí branky rozhodčí, neboť nařídil penaltu, který být neměl. Alvés zastavil nedovoleně Ronalda těsně před vápnem. Rozhodčí to však viděl jinak a odpískal pokutový kop, který proměnil právě faulovaný hráč.

Barcelona si však s Realem nemusela nic vyčítat, neboť o deset minut později byla nařízena penalta v její prospěch a nutno podotknout, že taktéž neprávem. Neymar sice spadl v pokutovém území, ale svému pádu dosti pomohl. Ramos navíc uviděl červenou kartu a domácí tak museli dohrávat v deseti hráčích. Následný pokutový kop Messi proměnil a vyrovnal tak na 3:3.

Real se od této chvíle zatáhl spíše do obrany. Barcelona se však přeci jen čtvrté, a zároveň vítězné, branky dočkala. Iniesta se snažil prodrat směrem k bráně, jenže byl zastaven. Rozhodčí to posoudil jako nedovolený zákrok a odpískal v tomto zápase již třetí penaltu. K té se opět postavil Messi, který bez problémů proměnil a kromě hattricku tak vystřelil i velice cenné vítězství.

Branky: 20. Benzema (di María), 24. Benzema (di María), 55. Ronaldo (pen.) – 7. Iniesta (Messi), 42. Messi (Neymar), 65. Messi (pen.), 84. Messi (pen.)

Real Madrid CF: Diego López – Carvajal, Pepe, Ramos (C), Marcelo – Modrić (90. Morata), Alonso, di María (85. Isco) – Bale, Benzema (65. Varane), Ronaldo.
Náhradníci: Casillas – Varane, Coentrão, Nacho, Isco, Illarramendi, Morata.

FC Barcelona: Valdés – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Alba – Xavi (C), Busquets, Iniesta – Fábregas (78. A. Sánchez), Messi, Neymar (69. Pedro).
Náhradníci: Pinto – Bartra, Adriano, Song, Roberto, Pedro, A. Sánchez.