Dortmund na usmířenou ztrojnásobil Lewandowskému plat

Zdá se, že se Borussii Dortmund podařilo usmířit se svým nejlepším střelcem. Určitě k tomu pomohlo i vylepšení ročního kontraktu. Šéfové klubu více jak ztrojnásobili jeho plat a tak si zajistili, že Robert Lewandowski bude podávat ty nejlepší výkony pro jejich tým i v současné sezóně.

Šéf Borussie Hans-Joachim Watzke přiznal, že se dohodl s hráčem na vylepšení jeho stávajícího kontraktu. Místo 1,5 miliónu eur bude nyní Lewandowski za sezónu inkasovat 5 miliónů eur (128 miliónů korun).

“Je pravda, že jsme jeho odměny přizpůsobili tomu, jak se podílí na úspěších týmu. Už měsíce jsme to chtěli udělat,” uvedl.

Polský sniper chtěl už toto léto odejít do konkurenčního Bayernu Mnichov, jenomže to nedopustilo vedení Borussie. Nejspíše obětovalo pár desítek miliónů eur za to, že Lewandowski bude oblékat jejich dres ještě v jedné sezóně a poté odejde do Bayernu úplně zadarmo.

“Situace je taková, že tu ještě rok zůstanu. Naše neshody jsme vyřešili, pročistili vzduch. Udělali jsme nějaké chyby, ale teď je celý ten případ uzavřený,” uvedl Lewandowski. “Vycházel jsem ze špatných informací, myslel jsem, že můžu odejít. Takže jsem pak byl naštvaný a zklamaný. Ale teď už je klid, vždy jsem říkal, že svůj kontrakt dodržím,” dodal.

 

Ilustrační foto, autor Jan Novotný

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>