Chelsea v londýnském derby porazila Tottenham

29. kolo anglické Premier League nabídlo londýnské derby mezi Chelsea a Tottenhamem. Oba týmy měly o co hrát, neboť Chelsea bojuje o první místo hned se třemi dalšími celky a Tottenhamu by zase případné body pomohly v boji o pátou pozici. Po bezgólové první půli to nakonec byli fotbalisté Chelsea, kteří dokázali v utkání zvítězit, když Tottenhamu nastříleli hned čtyři branky.

V první půli toho k vidění příliš nebylo a diváci za celých pětačtyřicet minut hry viděli pouze jedinou střelu, která zamířila mezi tři tyče. Ta byla z kopaček Kohoutů, kteří taktéž měli v úvodní části zápasu na hřišti převahu.

Jenže ve druhém poločase se již misky vah převážily a byli to právě svěřenci kouče Mourinha, kteří na hřišti dominovali. Navíc jim pomohlo i trochu štěstí, neboť veškeré čtyři střely, které na bránu zamířily, skončily gólem. Nemluvě o tom, že Tottenham hrál více jak půl hodiny v deseti hráčích. Ale vezměme to popořádku.

Úvodní branku zápasu vstřelil v 56. minutě Samuel Eto´o, jemuž se v dresu Blues očividně daří a tato trefa již byla jeho sedmé v Premier League. Jestliže chtěl Tottenham ještě zabojovat a se zápasem něco udělat, tak tyto plány mu byly překaženy téměř vzápětí. V 59. minutě fauloval obránce Kabou, za což si nevysloužil pouze červenou kartu, ale také byla nařízena penalta. Tu proměnil Eden Hazard.

Následně to již vypadalo, že utkání skončí 2:0 ve prospěch Chelsea, jenže to by nesměl v 76. minutě přijít na hřiště Ba, jehož střídání se od Mourinha ukázalo jako geniálním krokem. Tento hráč totiž dokázal překonat Llorise v bráně hned dvakrát a to během necelých dvou minut. Nejprve se prosadil v 88. minutě a na konečných 4:0 upravil o minutu později po chybě hostujícího gólmana.

Této ztráty Tottenhamu využil Manchester United, který porazil 3:0 West Bromwich a svou ztrátu na Kohouty zmenšil na rozdíl pěti bodů. Výhodou pro něj je to, že má ještě jeden zápas k dobru. Vypadá to tedy, že zajímavý boj nebude pouze o první místo, ale také o to páté, které jako poslední zajišťuje účinkování v evropských pohárech.

Chelsea 4:0 (0:0) Tottenham

Branky: 56. Eto´o, 60. Hazard (pen.), 88. Ba (Oscar), 89. Ba

Chelsea FC: Čech – Ivanović, Cahill, Terry (C), Azpilicueta – Ramires, Matić, Schürrle (66. Willian), Lampard (46. Oscar), Hazard – Eto´o (76. Ba).

Tottenham Hotspur: Lloris – Naughton, Dawson (C) (72. Fryers), Kaboul, Vertonghen – Walker, Bentaleb, Lennon, Sandro, Sigurdsson (61. Paulinho) – Adebayor.