Chelsea porazila ve šlágru kola Manchester City

Londýnská Chelsea dokázala porazit ve šlágru 24. kola Premier league Manchester City a to tím nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Úspěšně tak napravila remízu s West Hamem a bodově se dotáhla právě na svého soupeře, se kterým se momentálně dělí o druhé místo, se dvou bodovou ztrátou na Arsenal.

Ze začátku se hrálo velmi aktivně na obě dvě strany, šance se ovšem objevily nejdříve na kopačkách fotbalistů Manchesteru City, kdy si střelecký pokus připsal Touré a následně Silva, ani jeden z těchto hráčů však Petra Čecha nedokázal překonat. Pokusy o ohrožení branky se však objevovaly i na straně Chelsea a jeden z nich se setkal s úspěchem.

Odražený balón se dostal k Ivanovičovi, který jej střelou z dálky poslal do sítě. Těsně před odchodem do kabin poté mohl vedení navýšit Eto´o, jenž však pouze orazítkoval břevno.

I druhý poločas byl poměrně vyrovnaný a nebezpečné šance se objevovaly na obou stranách hřiště. Další velkou příležitost si připsal Matić, který se napřáhl ke střele a poslal míč do tyče, která zabránila dalšímu gólu a za brankářem Hartem tak stálo i velké štěstí. To potvrdila i situace z 67. minuty, kdy se konstrukce Hartovi branky roztřásla již po třetí, tentokrát po střele Cahilla.

Na druhé straně se Petr Čech nejvíce blýskl při rohovém kopu Silvy, jehož nebezpečnou ránu dokázal vyrazit na roh, či když v samém závěru zápasu zneškodnil nepříjemný Jovetićův pokus.

Chelsea tak uhájila těsné vedení a odváží si z Etihadu cenné tři body, díky kterým se dotáhla na druhé místo v ligové tabulce.

Branky: 32. Ivanović

Manchester City: Hart – Zabaleta, Kompany (C), Nastasić, Kolarov – Navas, Touré, Demichelis, Silva – Negredo (57. Jovetić), Džeko.

Chelsea FC: Čech – Ivanović, Cahill, Terry (C), Azpilicueta – Ramires, Luiz, Matić – Willian (90+2. Mikel), Eto´o (83. Oscar), Hazard (90+4. Ba).

Arsenal se dostal na první pozici, Liverpool ztratil body s W. B. A.

Již v neděli jsme mohli sledovat představení dalších dvou klubů z první čtyřky a to zápasy Arsenalu a Liverpoolu. Druhý zmíněný klub nedokázal naplnit svou roli favorita a v zápase s West Bromwich Albion pouze remízoval 1:1, díky čemuž se mu nejen oddálilo první místo, ale také se na něj dotahuje pátý Everton, který nyní ztrácí pouze dva body.

To Arsenal potvrdil svojí skvělou formu a proti Crystal Palace s přehledem vyhrál. První poločas sice žádné branky nepřinesl, jenže hned zkraje druhého otevřel skóre Oxlade-Chamberlain, který následně také pojistil vedení svého týmu a upravil na konečných 2:0. Kanonýři se tak vyhoupli na první místo, na kterém díky ztrátě Citiziens zůstanou minimálně až do dalšího kola.