Chelsea nedokázala porazit West Bromwich

Fotbalisté londýnské Chelsea si nedokázali ve vloženém kole poradit s West Bromwich Albionem a na jeho hřišti pouze remizovali 1:1. W. B. A. si tak připsal další skalp silného soupeře, neboť v tomto kalendářním roce již porazil Newcastle a remízoval s Evertonem, Liverpoolem a dnes i s Chelsea.

První poločas začal velice v nudném tempu a celkově to v předváděné hře nevypadalo na to, že by na hřišti běhali aktuálně nejlepší hráči celé Anglie. Ani jedna strana se nedokázala pořádně nahrát a šlo by tak s nadsázkou říci, že v úvodní části zápasu se balón kutálel pouze z jedné strany hřiště na druhou.

U míče byli sice výrazně častěji hráči londýnského celku, ty si však nedokázali vytvořit nějaký výrazný tlak a nebylo tedy divu, že na bránu vystřelili za celý první poločas pouze jednou a to až ve třetí minutě nastaveného času. Každopádně z této střelecké situace hned padla úvodní branka utkání, kterou si na své konto připsal pravý bek Ivanovič. K němu se dostal míč po rohovém kopu a obránce Chelsea se již nemýlil.

Jakoby tato branka hostující hráče povzbudila a do druhé půle vstoupili mnohem lépe, než do té první. Vytvořili si tlak a několika nepříjemnými střeleckými pokusy ohrozili domácího gólmana Fostera. Druhou branku, která by pravděpodobně rozhodla o jejich vítězství, však již přidat nedokázali, čehož na konci zápasu mohli jen litovat.

V poslední čtvrthodině hry se totiž situace změnila a byl to právě tým W. B. A., který zatlačil svého soupeře k jeho vlastní bráně. Snaha se domácím fotbalistům vyplatila a tři minuty před vypršením základní hrací doby poslal Berahino míč do vápna, tam si na něj naskočil Anichebe a hlavičkou překonal Petra Čecha, který tak byl překonán po třech zápasech s čistým kontem.

Chelsea může remíza mrzet o to víc, že po zítřejších zápasech Arsenalu (2.) a Manchesteru City (3.) může přijít o momentální první místo v ligové tabulce. Kanonýry bude čekat šlágr kola proti Manchesteru United, Citiziens zase přivítají doma Sunderland. K prvnímu místu by se mohl přiblížit i Liverpool, který zavítá na hřiště posledního Fulhamu.

Ve ostatních úterních zápasech porazil West Ham na domácím hřišti Norwich, Southampton zase zvítězil v Hullu a utkání mezi Cardiffem a Aston Villou skončilo bez branek.

West Bromwich 1:1 Chelsea

Branky: 87. Anichebe (Berahino) – 45+3. Ivanović (Luiz)

West Bromwich Albion: Foster – Reid, Dawson, McAuley, Ridgewell – Morrison, Yacob (63. Mulumbu), Brunt (C) – Amalfitano (73. Anichebe), Bifouma (78. Vydra), Berahino.