Česká republika remizovala s Norskem

Česká republika přivítala v pražském Edenu Norsko, se kterým odehrála remízu 2:2. Na ztrátě vítězství měl velký podíl i Petr Čech, který dvě minuty před koncem zápasu nedokázal zlikvidovat nikterak nebezpečný pokus Pedersena.

Čeští fotbalisté se ze začátku teprve rozehrávali, což bylo vidět i na herním projevu, kdy vytvořili, hlavně v obranné fázi, několik zcela zbytečných chyb. I přesto to ale byli právě oni, kteří šli do vedení.

Rosický se zmocnil míče a střelou zpoza vápna zamířil balón přímo k tyči, čímž otevřel gólový účet tohoto zápasu. Po této gólové akci se tempo radikálně změnilo a byli to právě domácí hráči, kteří byli aktivnějšími a hráli více dopředu.

Jenže Norové dokázali přeci jen vyrovnat. Abdellaoue přichystal ideální balón Elyounoussimu, který již neměl nikterak složitou střeleckou pozici.

Každopádně český výběr si ještě před odchodem do kabin stihl vzít vedení zpět a to po standartní situaci v podobě rohového kopu.Hübschman prodloužil míč k Daridovi, který viděl dobře postaveného Vydru a právě tento hráč se stal tím, který překonal Nylanda v norské bráně.

Ve druhé půli se již hrálo v mnohem pomalejším tempu s tím, že po většinu času Češi kontrolovali balón s tím, že se nikam nehnali. To se jim nakonec nevyplatilo. V 88. minutě přišel přímý kop, který byl rozehrán na krátko. Pedersen to však zkusil z více jak třicetimetrů a jeho pokus byl úspěšný. Petr Čech zaváhal a míč nechal proletět do své sítě, díky čemuž bylo srovnáno na 2:2. Tento stav poté vydržel až do samotného konce utkání.

Česko 2:2 (2:1) Norsko

Branky: 11. Rosický, 39. Vydra – 21. Elyounoussi, 88. Pedersen

Česko: Čech – Rajtoral (46. Gebre Selassie), Suchý, Mazuch (46. Kadlec), Limberský (62. Pudil) – Dočkal, Rosický (C) (46. Kolář), Hübschman, Darida, Hloušek (46. Lafata) – Vydra

Norsko: Nyland – Elabdellaoui, Hangeland (C), Forren (46. Nordtveit), Högli – Jenssen, Skjelbred (64. Pedersen), Johansen (46. Tettey), Dähli – Elyounoussi, Abdellaoue (61. Nielsen)

 

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>