Češi v kvalifikaci s Nizozemskem a Tureckem

Čeští fotbalisté dostali v kvalifikaci na Mistrovství Evropy 2016 těžké soupeře. O postup na Euro budou bojovat ve skupině A s Nizozemskem, Tureckem, Islandem, Lotyšskem a Kazachstánem. Rozhodl o tom nedělní los ve francouzkém Nice.

Na losování čekalo 53 týmů, které byly v devíti výkonnostních koších. Premiéra čeká v kvalifikaci Gibraltar, který se ve skupině D utká mj. s Německem. Francie, jakožto pořadatel bude hrát pouze přátelské zápasy.

Český celek se nacházel ve druhém výkonnostním koši a měl jistotu, že se nepotká s Ukrajinou, Chorvatskem, Švédskem, Dánskem, Švýcarskem, Belgií, Maďarskem a Irskem.

Trenéra Vrbu tak nečeká nic lehkého a o postup si to zřejmě jeho tým rozdá s Nizozemci a Turky. Překvapit mohou také fotbalisté Islandu, nepříjemní budou samozřejmě také Lotyši a Kazachstán.

Na závěrečném turnaji se představí rekordních 24 týmů. Na Euro postoupí první dva týmy z každé skupiny a nejlepší celek ze třetích míst. Zbylé celeky na třetím místě čeká baráž o poslední čtyři volná místa.

Rozdělení do kvalifikačních skupin

Skupina A: Nizozemsko, Česko, Turecko, Lotyšsko, Island, Kazachstán

Skupina B: Bosna a Hercegovina, Belgie, Izrael, Wales, Kypr, Andorra

Skupina C: Španělsko, Ukrajina, Slovensko, Bělorusko, Makedonie, Lucembursko

Skupina D: Německo, Irsko, Polsko, Skotsko, Gruzie, Gibraltar

Skupina E: Anglie, Švýcarsko, Slovinsko, Estonsko, Litva, San Marino

Skupina F: Řecko, Maďarsko, Rumunsko, Finsko, Severní Irsko, Faerské ostrovy

Skupina G: Rusko, Švédsko, Rakousko, Černá Hora, Moldavsko, Lichtenštejnsko

Skupina H: Itálie, Chorvatsko, Norsko, Bulharsko, Ázerbájdžán, Malta.

Skupina I: Portugalsko, Dánsko, Srbsko, Arménie, Albánie, Francie (její zápasy budou jen přípravné, účast má jistou)

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>