Češi se rozloučili s kvalifikací výhrou, v Bulharsku vyhráli 1:0

Čeští reprezentanti vyhráli i druhé utkání pod taktovkou Josefa Pešiceho a díky výhrám na Maltě a v Bulharsku se nakonec umístili na třetím místě skupinové tabulky. První pozici a tedy přímý postup do Brazílie si zajistili Italové.

Češi se sice prosadili až v průběhu druhé půle, ale v celé úvodní pětačtyřiceti minutovce byli lepší a do vedení mohli jít už ve čtrnácté minutě. Kozák totiž běžel sám na bránu, jenže jeho střela skončila vysoko nad. V podobné situaci se ocitl o několik chvil později i Jiráček, který již byl přesnější, ovšem trefil pouze bulharského gólmana.

Ještě před pauzou se následně mohl prosadit Kozák, jenže jeho hlavička skončila na levé tyči. A ač Bulhaři nastoupili do druhé půle aktivněji, příliš platné jim to nebylo. Rangelov se sice dostal k velké příležitosti, jenže jeho pokus zneškodnil Petr Čech. A naopak, v 51. minutě vyslal Sparťan Bořek Dočkal nepříjemnou, skákavou ránu, která skončila za Stojanovými zády.

Češi tak již mohli pouze v klidu dohrát utkání, což se jim také úspěšně dařilo a Bulhaři se nezmohli k žádnému většímu tlaku. Navíc, na utkání s Arménií (kde bulharský celek dostal dvě červené) navázal Zanev, který nejprve dostal první žlutou za faul na Rajtorala a následovala druhá, za ironický potlesk rozhodčímu.

Bulhaři tak navíc dohrávali o deseti hráčích, což jim samozřejmě na vstřelení alespoň vyrovnávací branky nestačilo. Bulhaři tak díky prohře končí až na čtvrtém místě, o které se dělí s Arménií. Česká republika a Dánsko obsadili třetí a druhou pozici. Ani druzí Dánové ovšem do baráže nepostupují, neboť jsou nejhoršími ze všech druhých týmů. Jediný kdo se ze skupiny B na MS v Brazílii podívá, jsou první Italové.

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>