Brazílie nestíhá, hned tři stadiony nebudou dokončené v určeném termínu

Fotbalový svátek, kterým mistrovství světa bezpochybně je, v Brazílii se nezadržitelně blíží. Již tento pátek proběhne slavnostní ceremoniál, na kterém budou rozlosovány kluby do svých skupiny. Ovšem s blížícím se mistrovstvím světa přicházejí ve známost i problémy s organizací a pořádáním. Jedním z nich je ten, že Brazílie nestihne dokončit hned tři stadiony do konce určeného termínu, kterým je konec tohoto kalendářního roku.

Stadiony v Curitibě a Cuiabě by měly být dokončeny v únoru, největší problém je však se stadiónem v Sao Paulu, kde se zřítil jeřáb a dokončení prací na tomto místě tak je posunuto na dobu neurčitou. Zřícení tohoto jeřábu nejenže poškodilo již téměř dokončenou stavbu, ale také toto neštěstí stálo život dvou dělníků, kteří na stavbě pracovali.

Generální sekretář FIFA Jérome Valcke však vyloučil obavy, že by stadion nebyl včas dokončen a že by se musel změnit zahajovací program turnaje. Ten má totiž začít právě na stadionu v Sao Paulu, kde se v úvodním zápase představí domácí Brazílie.

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>