Nepoužívat - pouze pro PR clanek.

Borussia vyhrála v Petrohradě a je blízko k postupu

Fotbalisté Borussie Dortmund dokázali vyhrát první osmifinálový zápas v ruském Petrohradě, k čemuž jim pomohly zejména dvě rychle vstřelené branky na začátku utkání.

Hráči vestfálského týmu vstoupili do utkání nejlépe jak mohli a do již v páté minutě vedli o dvě branky.

Nejprve se dostal ve čtvrté minutě k odraženému míči Mkhitaryan a zavěsil do sítě domácích fotbalistů. Ti následně pouze rozehráli, aby vzápětí přišli o balón, kterého se zmocnil  Groskreutz, jenž centrovaným balónem našel Marca Reuse, čímž zvýšil již na 2:0.

K smůle petrohradským fotbalistům se navíc ještě v první půli zranila jedna z největších hvězd týmu Aršavin a domácí se tak dostali do velice nepříjemné situace.

Každopádně v 57. minutě vykřesal naději Shatov, ke kterému se dostal odražený míč a pohotovou střelou snížil na 1:2.

Následně však již začala úřadovat polská hvězda ve službách Borussie Lewandowski, který o čtyři minuty po inkasované brance vrátil svému týmu dvougólový náskok a to když mu míč připravil jeho polský kolega Piszczek. Ten však vzápětí ale fauloval ve svém vápně a načež byla nařízena penalta. Tu využil Hulk, který opět snížil na rozdíl jedné branky.

Jenže uběhlo necelých 120 sekund, tedy dvě minuty, a ruský gólman opět musel tahat míč ze své sítě, když ho podruhé v utkání překonal Robert Lewandowski.

Zenit Petrohrad 2:4 Dortmund
Branky: 57. Shatov, 69. Hulk (z penalty) – 4. Mkhitaryan, 5. Reus, 61. a 71. Lewandowski

Zenit Petrohrad: Lodygin – Anjukov (83. Smolnikov), Neto, Lombaerts (C), Criscito – Hulk, Witsel, Šatov, Fajzulin (84. Keržakov), Aršavin (15. Tymoščuk) – Rondón.

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Friedrich, Schmelzer, Papastathopulos, Piszczek – Großkreutz (90+1. Durm), Kehl (C), Mchitarjan (70. Aubameyang), Şahin, Reus (85. Hofmann) – Lewandowski.