Slavia nařkla Uhrina z rasistických urážek, Plzeň se proti tomu brání

Ve včerejším utkání dohrávky 25. kola podlehla Slavia 0:2 Viktorii Plzeň, ovšem závěrečným hvizdem tento zápas zdaleka neskončil. V koridoru se totiž strhla rozepře, ve které figurovali zástupci obou stran a to hlavně Fernando Nevés s Dušanem Uhrinem mladším.

Po zápase přišel na tiskové konferenci holandský trenér ve službách pražského celku Alex Pastoor se stížností, že právě jeho konkurent na trenérské lavičce měl urážet slávistického hráče a to dokonce i v rasistickém podtextu. Proti tomu se však Západočeský klub ohradil a žádá po Slavii vysvětlení celé této nevšední záležitosti, která nejeví ani na jednu stranu příliš dobré světlo.

Plzeň je přesvědčená, že Dušan Uhrin mladší nijak slovně nenapadl Fernanda Nevése. Naopak, slávistický hráč měl nejprve slovně zaútočit na něj. Od slov málem došlo i k fyzickému kontaktu, ale tomu včas zabránili hráči a členové realizačního týmu z obou stran. To Plzeň nijak řešit nehodlá, i když by si toto podle ní neměl fotbalista na profesionální úrovni dovolit.

Kromě toho jsou zástupci Viktorie přesvědčeni, že Uhrinovo nařknutí slávistickým koučem je zcela nepravdivé, což prý může dosvěčit jak čtvrtý rozhodčí, tak i nahrávky z přítomných kamer ČT, která utkání vysílala živě.

Vedení plzeňského mužstva zatím žádá pouze Pastoorovu omluvu Uhrinovi. Pokud však tak kouč Slavie neučiní, Plzeň zváží jiné kroky, které by podle ní vedli k naprostému očistění jména jejího trenéra.

 

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>