Bitvu o Londýn vyhrála Chelsea

V sobotním hracím dnu Premier league na sebe narazily dva městský rivalové – Chelsea a Arsenal, přičemž oba tyto týmy byly účastníky boje o titul. Každopádně po tomto kole je však již Arsenal velice pravděpodobně ze hry. Kanonýři navíc utrpěli ostudnou porážku 0:6.

Průběh zápasu se nesl od samého začátku ve velice ofenzivní tempu a Arsenal hrál v úvodních minutách s domácí Chelsea vyrovnanou partii. Ovšem pouze do páté minuty, ve které poprvé v tomto zápase inkasoval a to po gólu Eto´a.

Následně uběhlo jen pár desítek vteřin, když to bylo již 2:0. Tentokrát se míče chopil Schürrle, jenž asistoval u první gólové příležitosti, a zpoza vápna vystřelil. Jeho projektil si poté již našel cestu za Szczesného záda.

Po čtvrthodině hry šla Chelsea do tříbrankového vedení a to potom, co Hazardovu střelu z brány vyrážel rukou Oxlade-Chamberlain. Rozhodčí však překvapivě neudělil červenou kartu jemu, ale Gibbsovi, neboť si tyto dva fotbalisty nejspíše spletl. Každopádně následnou penaltu proměnil Hazard.

Chelsea byla na hřišti jednoznačně lepší a zaslouženě šla na konci první půle do čtyřbrankového vedení. Torres připravil Oscarovi balón na zlatém podnosu a tento ofenzivní hráč jej již pouze usměrnil do brány.

Ani po poločasové pauze neměli fotbalisté v modrých dresech dost a své vedení ještě o dvě branky navýšili. Nejprve se prosadil podruhé v zápase Oscar, který zvýšil již na 5:0 a v 71. minutě upravil na konečných 6:0 jeho náhradník Salah, jemuž ke vstřelení branky stačily pouhé čtyři minuty pobytu na hřišti.

Tento zápas se tak stal velice smutným jubilejem pro Arséneho Wengera, pro nějž se jednalo o 1000. utkání na lavičce Kanonýrů.

Branky: 5. Eto´o (Schürrle), 7. Schürrle (Matić), 17. Hazard (pen.), 42. Oscar (Torres), 66. Oscar, 71. Salah (Matić)

Šestigólovou výhru si připsal také momentálně druhý Liverpool, jenž však musel nejprve dvakrát během první půle dotahovat jednogólovou ztrátu. To se mu ale v obou případech úspěšně podařilo a ve druhé pětačtyřicetiminutovce již na hřišti jasně dominoval a nastřílel celkem čtyři góly. Oproti tomu již inkasoval pouze jednou.

Blýskli se zejména Škrtel, jenž vstřelil dva góly, a Suárez, který zaznamenal dokonce hattrick. Tuto dvojici poté doplnil jedním zásahem Sturridge.

Pozadu nezůstal ani třetí Manchester City. Ten nedal poslednímu Fulhamu žádnou šanci a v utkání zvítězil 5:0. Pomohly mu k tomu i dvě penalty, které v obou případech proměnil Toure. Tento defenzivní záložník poté přidal i jednu trefu klasicky ze hry a do statistik se tak zaznamenal hattrickem. O zbylé dvě branky se poté v závěru zápasu postarali Fernandinho a Demichelis.